Home Aktualności Promocja książki Pana Jerzego Drzewi pt. "Rozdroże"
Promocja książki Pana Jerzego Drzewi pt. "Rozdroże" PDF Drukuj Email

W czwartek 28 listopada 2013 roku w Bibliotece Publicznej  w Rzeczycy Długiej odbyła się promocja książki pt. „Rozdroże”, autorstwa Jerzego Drzewiego, mieszkańca  miejscowości Lipa. Było to drugie z kolei spotkanie z autorem. W ubiegłym roku  Biblioteka w Rzeczycy Długiej gościła pana Jerzego z racji wydania książek „Legendy lipskie” i „Opowieści lasów lipskich”.

Czwartkowe spotkanie przy kawie i pysznych rogalikach, upłynęło na dyskusji nad tematyką książki. Rozgorzała dyskusja  prowadzona przez autora, z czytelnikami, pracownikami bibliotek i przedstawicielami  Gminnego Centrum Kultury trwała dość długo.   „Rozdroże” traktuje o latach dwudziestych dwudziestego wieku. Pokazuje polską wieś widzianą oczami chłopów lipskich, a motywem wiodącym są rozterki prostego chłopa na tle wiary.

Obecnych na spotkaniu autorskim, Pan Jerzy zaskoczył nowościami. Zapoznał  z fragmentami nowo powstających książek, których tematyką jest  wojna  i wojsko. Już zachęcamy do czytania zwłaszcza, że obydwie książki oparte są na faktach historycznych  „pochodzących” z naszych okolic.

Książkę „Rozdroże” można nabyć w Bibliotece Publicznej w Rzeczycy Długiej w  cenie 19 zł.