Home Aktualności Ranking bibliotek Instytutu Książki i "Rzeczpospolitej"
Ranking bibliotek Instytutu Książki i "Rzeczpospolitej" PDF Drukuj Email

Pod koniec ubiegłego roku,Instytut Książki, wspólnie z Rzeczpospolitą, po raz kolejny przeprowadził ranking bibliotek wiejskich, wiejsko- miejskich i miast mających mniej niż 15 tyś. mieszkańców.

Na 763 biblioteki, Biblioteki Publiczne Gminy Radomyśl n.Sanem uplasowały się na wysokiej,bo 66 pozycji. W metodologii oceniania tych instytucji premiowano: jakość obsługi,poziom czytelnictwa i  wydatki samorządu na utrzymanie placówki.Liczyły się także;powierzchnia, liczba książek zakupionych w 2012 roku,ilość dotacji dla bibliotek w budżecie gminy,wypożyczenia książek na jednego czytelnika,liczba godzin otwarcia placówki w tygodniu, dostęp do internetu dla czytelników, czy współpraca z organizacjami pozarządowymi.

Należy nadmienić,że w 2012 roku zajmowaliśmy 123 miejsce.
Obecnie,tak zadowalający wynik jest świadectwem dbałości pracowników i władz o łatwy i bezpłatny dostęp do kultury i wiedzy.