Home Aktualności "GMINA RADOMYŚL W HOŁDZIE PAPIEŻOWI”
"GMINA RADOMYŚL W HOŁDZIE PAPIEŻOWI” PDF Drukuj Email

W niedzielę 30 marca 2014 r. o godz. 17:00 w Gminnym Centrum Kultury w Radomyślu nad Sanem z siedzibą w Chwałowicach odbyło się spotkanie pt. : "GMINA RADOMYŚL W HOŁDZIE PAPIEŻOWI”. Na spotkanie przybyli licznie zaproszeni goście. Zaszczycił swoją obecnością m.in. Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Edward Frankowski, któremu towarzyszyli Ksiądz Jan Jasiewicz- Proboszcz Parafii w Chwałowicach oraz ksiądz Daniel Koryciński. W spotkaniu wzięli udział również przedsiębiorcy, radni, sołtysi oraz mieszkańcy Chwałowic i okolicznych wsi.

Spotkanie rozpoczęło się od występu grupy tanecznej „SANOWIŚLACZKI” działającej pod patronatem GCK , po występie najmłodszych tancerzy goście zostali przywitani przez Dyrektora GCK- p. Teresę Lachowską.

Kolejnym punktem spotkania była prezentacja przygotowana przez bibliotekarki, dotycząca życia i działalności naszego rodaka Ojca Świętego Jana Pawła II. Spotkanie uświetniły swoim występem dziewczynki z kółka muzycznego”NUTKA” prowadzonego przez p. Pawła Słowika, swoje umiejętności poetyckie zaprezentowali lokalni poeci w składzie: Justyna Niemiec, Zofia Stec, Teresa Ujda, Zofia Rybak. Został również zaprezentowany wiersz p. Grzegorza Krawca pochodzącego z Chwałowic, obecnie mieszkającego w USA. Rozstrzygnięto także konkurs plastyczny „PAPIEŻ PIELGRZYM” z jury składzie: Zofia Moskal, Zofia Rybak oraz Alina Bieniek.

Ostatnim punktem spotkania był poczęstunek papieskimi kremówkami.

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO - „PAPIEŻ PIELGRZYM”

Kat I

I miejsce – KAROLINA STELMACH kl. II PSP Wola Rzeczycka