Home Aktualności Finanse bez tajemnic w bibliotekach
Finanse bez tajemnic w bibliotekach PDF Drukuj Email

Finanse bez tajemnic w bibliotekach

Gminy Radomyśl nad Sanem

Biblioteki Publiczne gminy Radomyśl nad Sanem zapraszają osoby powyżej 50. roku życia na kurs bankowości elektronicznej i zarządzania domowym budżetem. Liczba miejsc jest ograniczona.

Szkolenie będzie składać się z pięciu spotkań, podczas których uczestnicy dowiedzą się jak zarządzać domowymi finansami i racjonalnie planować wydatki, jak bezpiecznie robić zakupy przez Internet, jak założyć i w jaki sposób posługiwać się bankowym e-kontem, na co zwrócić uwagę biorąc kredyt lub decydując się na założenie lokaty.

Kurs jest elementem trzeciej edycji projektu „O finansach w bibliotece”, prowadzonej przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach Programu Edukacji Ekonomicznej. Biblioteki Publiczne gminy Radomyśl nad Sanem zakwalifikowały się do niego jako jedna ze 113 placówek z małych miejscowości z całej Polski.

Mieszkańcy będą odkrywać tajniki wiedzy ekonomicznej pod kierunkiem bibliotekarzy, przygotowanych do przeprowadzenia kursu podczas szkoleń. Zajęcia będą się odbywały przy pomocy kursu e-learningowego a także przygotowanych w ramach projektu scenariuszy.

Według badań przeprowadzonych przez Narodowy Bank Polski („Postawy i zachowania finansowe osób powyżej 55. roku życia z uwzględnieniem płatności bezgotówkowych”, NBP, 2012), tylko co czwarty mieszkaniec Polski powyżej 55. roku życia korzysta z bankowości elektronicznej, a jedynie 17% osób z tej grupy wiekowej płaci przez Internet rachunki.

Osoby zainteresowane mogą wysłać swoje zgłoszenie mailem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub zgłosić się telefonicznie do poszczególnych Bibliotek Publicznych w gminie Radomyśl nad Sanem. Liczba miejsc jest ograniczona.

Informacji na temat kursu udzielają Biblioteki gminy Radomyśl nad Sanem:

GBP Radomyśl nad Sanem

BP Rzeczyca Długa