Home Aktualności XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom PDF Drukuj Email

W dniach 1-8 czerwca br. odbył się XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, zorganizowany przez Fundację ABC - ,,Cała Polska czyta dzieciom". Hasło tegorocznej edycji to : ,,Czytanie - mądra rzecz'

Biblioteki Publiczne gminy Radomyśl zorganizowały spotkania z najmłodszymi czytelnikami, mające na celu promocję książki, biblioteki, a przede wszystkim promowanie głośnego czytania dzieciom, jako formę spędzania wolnego czasu.

Do bibliotek publicznych 5 i 6 czerwca przybyły liczne grupy przedszkolaków wraz z opiekunami.Na zaproszenie do głośnego czytania odpowiedzieli :  wójt gminy Jan Pyrkosz, wicewójt Małgorzata Nowak,  sekretarz Ewa Marynowska, a także przewodniczący Rady Gminy  Edward Wermiński , radny Zygmunt Janoszek i Dyrektor GCK Teresa Lachowska.Dzieci z zaciekawieniem i rozbawieniem przysłuchiwały się utworom zaprezentowanym przez osoby dorosłe.Mogły posłuchać wierszy J.Tuwima,a także bajek mówiących o przyjaźni, ponieważ 9 czerwca obchodzony jest Dzień Przyjaciela.

Zarówno dzieci jak i dorośli wyśmienicie bawili się przy głośnym czytaniu,wszystkim dopisywały humory.Na zakończenie, wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali słodki poczęstunek i zakładki, dorośli za piękne czytanie, dzieci zaś , za uważne słuchanie.