Home Aktualności BAJKOWA NOC BIBLIOTEK 2015

BAJKOWA

NOC BIBLIOTEK

2015

Przeglądem postaci z bajek rozpoczęła się III edycja „Nocy Bibliotek” dnia 11.05.2015 r. w Gminnym Centrum Kultury w Radomyślu nad Sanem z siedzibą w Chwałowicach.

Na uroczystość przybyła liczna grupa dzieci, młodzieży i  dorosłych a także  przedstawiciele  z powiatu i gminy; starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny, z-ca wójta Małgorzata Nowak oraz przewodniczący Rady Gminy Edward Wermiński.

Na tę okazję dzieci przebrały się za ulubionego bohatera  z bajki, a zespoły kulinarne przygotowały „małe co nie co” nawiązujące do ciekawych  postaci. Wśród licznych smakołyków, które można było podziwiać  i  spróbować znalazła się Myszka Miki, Dzwoneczek, Krecik, Trzy Misie pod kołderką czy Chatka Puchatka.

Publiczność miała okazje przetestować swoja wiedzę na temat bibliotek działających na temat bibliotek działających na terenie gminy, a także spróbować swoich sił w quizie „Bajki łączą pokolenia”.

Udział w „Nocy Bibliotek” umilały swoim występem „Sanowiślaczki” , zespół „Nutka” z Chwałowic,  a także państwo Anna i Paweł Słowikowie.

W międzyczasie komisja oceniła prace plastyczne, jakie wpłynęły na konkurs pt. ’’Mój książkowy bohater”.

Spośród 189 prac, wyłoniono po trzy miejsca w czterech kategoriach  wiekowych:

I kategoria – dzieci przedszkolne

1.Gabriela Puka -Antoniów kl. ”O”

2.Agata Drozd- Wola Rzeczycka kl. ”O”

3.Bartłomiej Molga -Chwałowice- przedszkole

II kategoria – uczniowie klas od I-III

1.Nina Parysz -Stalowa Wola  kl. II

2.Magdalena  Matysek - Antoniów

3.Iga Olech -Chwałowice kl. I

III kategoria –uczniowie klas IV-VI

1.Justyna Środek Antoniów  kl. IV

2.Zuzannna Wożniak Chwałowice kl. VI

3.Weronika Czerwonka Antoniów kl. IV

IV kategoria –uczniowie klas I-III gimnazjum

1.Jagoda Małek -Rzeczyca Długa  I gimnazjum

2.Izabela Tys -Chwałowice  I gimnazjum

3.Magdalena Zastawna -Chwałowice III gimnazjum

Wszystkim uczestnikom i sponsorom serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.

zdjęcia: GCK