Home Aktualności „Z KAŻDEJ STRONY SZÓSTEJ KLEPKI BIJE HUMOR”
„Z KAŻDEJ STRONY SZÓSTEJ KLEPKI BIJE HUMOR” PDF Drukuj Email

„Z KAŻDEJ STRONY

SZÓSTEJ KLEPKI BIJE HUMOR

14 maja 2015 roku w Gminnym Centrum Kultury w Chwałowicach odbył się I Powiatowy Konkurs Czytelniczym pt. „Z każdej strony szóstej klepki bije humor”. Organizatorem konkursu były Gminne Biblioteki Publiczne.

Głównym celem konkursu była promocja czytelnictwa wśród uczniów oraz propagowanie czytania. W zmaganiach wzięło udział 32 uczniów ze szkół powiatu stalowowolskiego. Uczestnicy mieli za zadanie  pisemnie odpowiedzieć na 30 pytań zamkniętych, dotyczących książki „Szósta klepka” oraz 5 pytań otwartych dotyczących biografii Małgorzaty Musierowicz. Wszyscy uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani i świetnie poradzili sobie z zadaniami.  W wyłonieniu laureatów pomogło zadanie dodatkowe polegające na stworzeniu hasła zachęcającego do czytania książek. Tutaj talentem poetyckim wykazał się uczeń klasy VI z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Długiej  Mateusz Młynarczyk.

Jego hasło promujące czytanie książek brzmi:

„Kiedy nuda Cię dopadnie, książka twoje serce skradnie. Fantastyczna, przygodowa każda książka jest fajowa.”

W trzech kategoriach wiekowych komisja konkursowa przyznała I, II i III miejsce.

Najlepszymi okazali się:

Kategoria I – klasa V szkoły podstawowej

I miejsce – Agnieszka Pamuła z PSP w Rzeczycy Długiej

II miejsce – Eliza Mazur z PSP w Chwałowicach

III miejsce – Emilia Rybak z PSP w Chwałowicach

Kategoria II – klasa VI szkoły podstawowej

I miejsce – Roksana Cebula z PSP w Woli Rzeczyckiej

II miejsce –  Julia Podolska z PSP w Rzeczycy Długiej

III miejsce – Weronika Ozga z PSP w Woli Rzeczyckiej

Kategoria III – klasa I gimnazjum

I miejsce – Jakub Gorczyca – ZS w Rzeczycy Długiej

II miejsce – Joanna Kata - ZS w Rzeczycy Długiej

III miejsce – Eliza Kosmala – ZS w Antoniowie

Organizatorzy zadbali, aby każdy uczestnik konkursu został nagrodzony. Wszyscy uczestnicy konkursu z rąk pani Lilii Wojciak, reprezentującej powiat stalowowolski otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

zdjęcia: GCK