Home Aktualności Mikołajkowe Teatrzyki 2015
Mikołajkowe Teatrzyki 2015 PDF Drukuj Email

Mikołajkowe Teatrzyki 2015

w Chwałowicach

Celem kolejnej edycji „Mikołajkowych teatrzyków” było rozbudzenie wśród dzieci zainteresowań teatralnych, rozwijanie ich aktywności twórczej, odwagi scenicznej, doskonalenie słuchu, mowy i ruchu.

Teatr jako taki wychowuje, daje możliwość pokazania siebie, przełamuje strach i wstyd  a jednocześnie uczy integracji w grupie.

W czwartkowy poranek w Gminnym Centrum Kultury w Chwałowicach zrobiło się barwnie   i wesoło.

O godz. 10.00 rozpoczął się III Gminny Przegląd  Teatrzyków Przedszkolnych i Szkolnych.

Na nasze zaproszenie odpowiedziały szkoły podstawowe z Rzeczycy Długiej, z Chwałowic  i Gminne Przedszkole Publiczne z  Radomyśla nad Sanem.

Dyrektor GCK- Teresa Lachowska powitała przybyłych gości. Z ramienia Gminy przybyły wice-wójt  pani Małgorzata Nowak  i inspektor ds. oświaty pani Joanna Dudzińska.

Występem przedszkolaków rozpoczął się tegoroczny  przegląd.

Bajka „Witaminki dla księżniczki Marcelinki” przygotowana przez Panią Agnieszkę Rybak – rozładowała napięcie na scenie i widowni. Witamin nie zabrakło także w bajce „Na straganie” przygotowanej przez klasę II  z Chwałowic była cebula, seler, buraczki, por i „słaby” koperek.

Kolejna bajka nieco inna tematycznie wystawiona była przez klasę pierwszą z Rzeczycy Długiej nosiła tytuł „Dziewczynka  z zapałkami”.

Radość wniosły „Sanowiśklaczki” tańcem - „Duszki ” i  „Krasnoludki”. Byli to najmłodsi uczestnicy  tegorocznego przeglądu, najmłodsi - bo niektórzy mają trzy, cztery latka.

Na scenie pojawił się głodny  „Smok Wawelski'”i „Królewna Śnieżka”, a to przedstawili  uczniowie z klas II i III  z Rzeczycy Długiej .

W podziękowaniu za udział uczestnicy z rąk pani wice-wójt otrzymali  mikołajkowy upominek i dyplom.

Dyrektor GCK zaprosiła wszystkich „aktorów” do wspólnego zdjęcia i do świątecznej „fotobudki”.

Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na przygotowany przez organizatora poczęstunek.

Dziękujemy dyrektorom szkół za umożliwienie wzięcia udziału w przeglądzie.

Dziękujemy za duże zaangażowanie wychowawcom – paniom :Elżbiecie Szwedo, Teresie Zawadzkiej, Beacie Czajkowskiej, Agnieszce Rybak i Annie Ziobrowskiej,  rodzicom  i opiekunom.

Zapraszamy za rok.

fot. GCK