Home Aktualności MARATON CZYTELNICZY W GMINIE RADOMYŚL NAD SANEM
MARATON CZYTELNICZY W GMINIE RADOMYŚL NAD SANEM PDF Drukuj Email

 

 

 

MARATON CZYTELNICZY

W GMINIE RADOMYŚL NAD SANEM

15 grudnia 2015 roku uczniowie wybranych klas ze szkół podstawowych Gminy Radomyśl nad Sanem  przystąpili do zmagań z książką w ramach kolejnego już Gminnego Maratonu Czytelniczego. W maratonie wzięli udział uczniowie ze szkół w Radomyślu nad Sanem, Antoniowie, Chwałowicach, Woli Rzeczyckiej i Rzeczycy Długiej.

Celem konkursu jest krzewienie idei czytania książek, zachęcenie do sięgania po nie dzieci i młodzieży szkolnej. Te cele znakomicie wpisują się w aktualne priorytety Ministerstwa Edukacji Narodowej, do których należy rozwijanie kompetencji czytelniczych i promowanie czytelnictwa wśród uczniów.

Udział w Maratonie Czytelniczym polega na przeczytaniu jednej wybranej książki i napisaniu testu sprawdzającego znajomość i zrozumienie jej treści. Wybór lektury pozostawiony został nauczycielom – polonistom, którzy zgłosili chęć udziału swojej klasy w przedsięwzięciu.  Dodatkowo każda klasa musiała przygotować plakat, ilustrujący książkę, którą czytali podczas konkursu czytelniczego.

Maraton Czytelniczy zajął stałe miejsce  w kalendarzu wydarzeń bibliotek publicznych. Wszystkim uczniom oraz nauczycielom zaangażowanym w pomoc w organizacji Maratonu Czytelniczego serdecznie dziękujemy i liczmy na dalszą współpracę.

tekst. Agnieszka Świątek

 

 

MARATON CZYTELNICZY W CHWAŁOWICACH

MARATON CZYTELNICZY W  ANTONIOWIE

MARATON CZYTELNICZY W WOLI RZECZYCKIEJ

MARATON CZYTELNICZY W RADOMYŚLU NAD SANEM

MARATON CZYTELNICZY W RZECZYCY DŁUGIEJ

fot. GCK

 
 

Statistics

Odsłon : 1072901

On line

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama