Home Aktualności Koncert Kolęd w Chwałowicach
Koncert Kolęd w Chwałowicach PDF Drukuj Email

 

 

 

KONCERT KOLĘD

W CHWAŁOWICACH

„Szczodroki” to wielowiekowa tradycja związana ze świętem Trzech Króli.

6 stycznia w chwałowickim Domu Kultury nie tylko zapachniało świeżo pieczonymi rogalikami ale było radośnie i świątecznie.

Wyjątkowa  atmosfera wzbogacona występami dzieci wzmocniła przeżycia nie tylko na tle religijnym.

Jasełka w wykonaniu uczniów kl. O i kl. I z Zespołu Szkół  w Chwałowicach przygotowane przez panią Jolantę Fietko i panią Renatę Majewską-Sałek wprowadziły ciepły i radosny nastrój. Pięknym wykonaniem pastorałek zachwyciły uczennice kl. III  z panią Ewą Kozłowską.

Kolędy i pastorałki wykonali: zespół „Nutka” i ”Zgrana Paka”  pod kierownictwem pana Pawła Słowika  oraz „Diakonia muzyczna” pod kierownictwem pani Beaty Lewickiej.

Życzenia noworoczne zebranym złożył Wójt Gminy pan Jan Pyrkosz i sołtys wsi pan Adam Majewski.

Dyrektor GCK  Teresa Lachowska na zakończenie uroczystości dołączyła do życzeń             i serdecznie podziękowała wszystkim przybyłym....”Szczególne podziękowania składam chwałowickim gospodyniom, które podtrzymują tradycję - „szczodroki” upiekły panie Genowefa Tys,Teresa Jaśkiewicz,Maria Majewska,Maria Maj,Barbara Maj i pracownicy GCK a produkty ufundowało Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych  w Chwałowicach”.

 

Kolędowanie w Święto Trzech Króli na stałe wpisało się w kalendarz imprez GCK.Tego rodzaju uroczystości  pogłębiają zarówno więzi międzypokoleniowe,rodzinne jak i społeczne.

Betlejem,  chociaż znajduje się daleko od nas- może być blisko nas. Jest ono wszędzie tam gdzie siejemy dobro i okazujemy pomoc drugiemu człowiekowi.

 

 


zdjęcia: GCK


 
 

Statistics

Odsłon : 1069095

On line

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama