Home Aktualności KOLĘDOWANIE W RZECZYCY DŁUGIEJ
KOLĘDOWANIE W RZECZYCY DŁUGIEJ PDF Drukuj Email

KOLĘDOWANIE

W RZECZYCY DŁUGIEJ

10.01.2016 r. do Domu Ludowego w Rzeczycy Długiej  na zaproszenie organizatorów przybyło wielu parafian i zaproszonych gości.

Niedzielne popołudnie rozbrzmiewało kolędami.Kilka słów o etymologii słowa „kolęda” powiedziała Dyrektor GCK Teresa Lachowska a o historii śpiewanych kolęd pani  Beata Stelmach.

Wieczór kolęd ,bo o nim mowa, uświetnił występ Agnieszki Stępak  i Dominiki Kosidło.Po ich koncercie, przy akompaniamencie gitar tutejszej scholi wszyscy uczestnicy włączyli się do wspólnego kolędowania.Tego wieczoru nie zabrakło także, indywidualnych występów.

Wójt Gminy pan Jan Pyrkosz złożył wszystkim życzenia noworoczne i podziękowania za oddolną działalność społeczną.

Oraganizatorami tego spotkania byli :Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Rzeczyca Długa i Musików, Gminne Centrum Kultury w Radomyślu nad Sanem z siedzibą w Chwałowicach oraz "Dwór Galicja".

zdjęcia: GCK