Home Aktualności Turiej pięknego czytania .... II ETAP MARATONU CZYTELNICZEGO

Turniej pięknego czytania ....

II ETAP MARATONU CZYTELNICZEGO

11 lutego odbył się II etap Gminnego Maratonu Czytelniczego,            w którym wzięło udział 14 uczniów z klas IV-VI szkół podstawowych.

Uczestnicy czytali nowelkę Henryka Sienkiewicza „Latarnik”, po czym odpowiadali pisemnie na pytania przygotowane przez bibliotekarza - polonistę p. Edytę Międzik.

Komisja w składzie p. Teresa Lachowska – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, p. Joanna Dudzińska – Inspektor ds. Oświaty oraz    p. Agnieszka Świątek - bibliotekarz wyłoniła  czwórkę laureatów:

- I miejsce - Agnieszka Pamuła – ze szkoły w Rzeczycy Długiej,

- II miejsce Oliwia Stopyra – ze szkoły w Antoniowie

- III miejsce ex aequo- Adrian Wermiński z Rzeczycy Długiej oraz Mateusz Zastawny z Chwałowic.

Wszyscy uczniowie biorący udział w maratonie otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy. Nagrody wręczyli Pan Wójt Gminy Radomyśl Jan Pyrkosz oraz Pani Leokadia Gugała – Kierownik Biblioteki Publicznej.

Najmłodsi uczestnicy maratonu – Oliwia Drop oraz  Mateusz Zastawny otrzymali dodatkowe nagrody książkowe ufundowane przez Pana Wójta.

Po czytelniczych zmaganiach wszyscy obecni zostali zaproszeni na ciepły poczęstunek przygotowany przez organizatorów.

Bardzo serdecznie dziękujemy nauczycielom – polonistom za przygotowanie dzieci i chętną współpracę.

Finalistom gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłych tego typu konkursach!

tekst: Agnieszka Świątek

zdjęcia:GCK