Home Aktualności IV POWIATOWY KONKURS PT. "PALMA WIELKANOCNA"
IV POWIATOWY KONKURS PT. "PALMA WIELKANOCNA" PDF Drukuj Email

IV POWIATOWY KONKURS

PT. "PALMA WIELKANOCNA"

IV Powiatowego Konkursu pt. Palma Wielkanocna

1. Organizator:

Organizatorem Konkursu jest Gminne Centrum Kultury w Radomyślu nad Sanem    z siedzibą w Chwałowicach; Chwałowice 132; 37-455 Radomyśl nad Sanem,
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , www.gckradomysl.pl

2. Cele konkursu

a.Dokonanie przeglądu twórczości dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych

b.Poszerzenie wiedzy na temat polskich tradycji wielkanocnych, ich znaczenia              w kulturze ludowej

c.Wymiana wiedzy i doświadczeń na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego wykonywania palm wielkanocnych

3. Zasady uczestnictwa:

a.Celem konkursu jest wykonanie tradycyjnej palmy wielkanocnej.

b.Każda osoba na konkurs może przygotować jedną własnoręcznie wykonaną palmę ozdobioną w tradycyjny sposób ( z wykorzystaniem bibuły, krepiny, bukszpanu, gałązek wierzby itp. ). Palma nie może przekroczyć 2 m. wysokości.

2. Konkurs skierowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych. Konkurs będzie przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych:

Kat. I dzieci z klas IV-VI

Kat. II młodzież z klas I-III gim.

Kat. III - dorośli

3. Każdą pracę konkursową należy opisać z podaniem imienia i nazwiska autora, wieku oraz szkoły lub miejscowości.

4. Prace konkursowe należy dostarczyć osobiście lub przesłać na adres korespondencyjny:

Gminne Centrum Kultury w Radomyślu nad Sanem z siedzibą w Chwałowicach
Chwa
łowice 132
37-455 Radomy
śl nad Sanem

z dopiskiem: Palma Wielkanocna w terminie do dnia 4.03.2016r.

4. Kryteria oceny

Oceny nadesłanych prac dokona Jury powołane przez Organizatora konkursu. Prace będą oceniane według następujących kryteriów:
1. zgodność z regulaminem konkursu
2. umiejętności artystyczne autora pracy,
3. tradycyjność wykonania

5. Nagrody
Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach otrzymają nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy. Wszystkie prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w GCK. Dokładna datę i godzinę podamy w późniejszym terminie na stronie GCK.

6. Postanowienia końcowe:

1. Dodatkowe informacje można uzyskać u organizatora oraz pod numerem telefonu (15) 845-36-07; 602-663-936

2. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych jego uczestników na potrzeby konkursu ( ustawa o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. Dz.U. Nr 133, poz. 833 z późn. zm. )

3. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do rezygnacji z konkursu w przypadku zbyt małej liczby zgłoszonych uczestników.

4. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na umieszczenie wizerunku uczestnika na stronie internetowej GCK oraz Gminy Radomyśl nad Sanem.

IV Powiatowego Konkursu pt. Palma Wielkanocna

prace -Przedszkola i Zerówki / prace rodzinne

1. Organizator:

2. Cele konkursu

a.Dokonanie przeglądu twórczości dzieci oraz osób dorosłych

b.Poszerzenie wiedzy na temat polskich tradycji wielkanocnych, ich znaczenia   w kulturze ludowej

3. Zasady uczestnictwa:

a.Celem konkursu jest wykonanie tradycyjnej palmy wielkanocnej.

2. Konkurs skierowany jest do dzieci i dorosłych. Konkurs będzie przeprowadzony       w dwóch kategoriach wiekowych:

Kat. Ia – Przedszkola i Zerówki

Kat. IIa – dzieci z klas I-III- praca rodzinna

3. Każdą pracę konkursową należy opisać z podaniem imienia i nazwiska autora, wieku oraz nazwy przedszkola/ szkoły lub miejscowości.

Gminne Centrum Kultury w Radomyślu nad Sanem z siedzibą w Chwałowicach
Chwa
łowice 132
37-455 Radomy
śl nad Sanem

z dopiskiem: Palma Wielkanocna w terminie do dnia 4.03.2016r.

4. Kryteria oceny

1. zgodność z regulaminem konkursu