Home Aktualności '' O FINANSACH ... W BIBLIOTECE" FOTORELACJA
'' O FINANSACH ... W BIBLIOTECE" FOTORELACJA PDF Drukuj Email

'' O FINANSACH ... W BIBLIOTECE"

FOTORELACJA

Od marca do kwietnia br. w bibliotekach publicznych na terenie gminy odbywały się spotkania w ramach IV edycji  projektu „O finansach… w bibliotece” edukujące osoby powyżej 50. roku życia.  Projekt jest realizowany przy współpracy z Narodowym Bankiem Polskim a jego założenia są zgodne z Programem Rozwoju Bibliotek.

Podczas spotkań 23 uczestników dowiedziało się  jak założyć elektroniczne konto w banku, w jaki sposób sprawdzić oprocentowanie kredytu czy jak skutecznie zarządzać budżetem domowym.

28 kwietnia 2016 r. o godzinie 10:00 w Urzędzie Gminy w Radomyślu nad Sanem odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów uczestnikom tegoż kursu. Kierownik Bibliotek Publicznych Pani Leokadia Gugała witając gości powiedziała,  że „na naukę nigdy nie jest za późno” i podziękowała za tak liczny odzew wśród pięćdziesięciolatków oraz chęć uczestnictwa w kursie. Następnie głos zabrał Pan Wójt Gminy Jan Pyrkosz, a po nim Dyrektor  GCK  Pani Teresa Lachowska. Specjalnie na tę okazję jedna z uczestniczek kursu pani  Irena Rybak ułożyła wiersz.

Może wiecie, a może nie wiecie

Co za nowości są teraz w bibliotece.

Bo odbywa się kurs komputerowy

Jak otworzyć własny rachunek bankowy.

Gdzie szukać pomocy jak braknie gotówki

Lub gdzie ulokować bezpiecznie złotówki.

Debet czy saldo to wcale nic trudnego

Zrozumieć dla staruszka albo dla młodego.

Więc żeby ci się żyło dostatnio, wygodnie

Palcem po klawiaturze klikaj swobodnie.

I przez Internet płać rachunki i rób zakupy

Nie wystawiając nosa z własnej chałupy.

Autorka wiersza  : Pani IRENA RYBAK (lat 76) uczestniczka kursu "O  FINANSACH...W BIBLIOTECE" w GBP w Radomyślu nad Sanem

Na zakończenie spotkania wszyscy mogli pokosztować pysznego tortu, upieczonego specjalnie na tę okazję.

tekst: Agnieszka Świątek

zdjęcia:GCK