Home Aktualności "ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ HENRYKA SIENKIEWICZA" GMINNY KONKURS CZYTELNICZY -FOTORELACJA-
"ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ HENRYKA SIENKIEWICZA" GMINNY KONKURS CZYTELNICZY -FOTORELACJA- PDF Drukuj Email

" ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ HENRYKA SIENKIEWICZA"

GMINNY KONKURS CZYTELNICZY

-FOTORELACJA-

Rok 2016 został ogłoszony rokiem Henryka Sienkiewicza. Przemawiał za tym fakt, iż w bieżącym roku przypada 100 rocznica śmierci pisarza. W związku z tym Biblioteki Publiczne Gminy Radomyśl nad Sanem ogłosiły dwa konkursy. Konkurs plastyczny „Bohaterowie utworów Henryka Sienkiewicza” przeznaczony był dla klas IV – VI szkół podstawowych. W konkursie tym wzięło udział 20 uczniów.  Wszystkie prace nadesłane na konkurs będą wyeksponowane na wystawie w Urzędzie Gminy w  Radomyślu nad Sanem.

Komisja konkursowa przyznała 3 miejsca:

I miejsce – Weronika Kucharczyk z PSP w Woli Rzeczyckiej

II miejsce – Franciszek Kozłowski z ZS w Chwałowicach

III miejsce – Piotr Zbiżek –z ZS w Chwałowicach

Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.  Zwycięzcy oprócz nagród książkowych pojadą na wycieczkę do Oblęgorka, ufundowaną przez Wójta Gminy Radomyśl nad Sanem Pana Jana Pyrkosza.

4 maja 2016 r. w Urzędzie Gminy odbył się konkurs czytelniczy „Życie i twórczość Henryka Sienkiewicza” przeznaczony dla gimnazjalistów. Z pytaniami przygotowanymi przez przewodniczącą jury panią Lidię Szulc zmagało się 22 uczniów z klas gimnazjalnych z Rzeczycy Długiej, Radomyśla nad Sanem, Antoniowa i Chwałowic.   Pytania sprawdzające znajomość Małej Trylogii Sienkiewicza (tj. „Stary sługa”, „Hania”, „Selim Mirza”) miały charakter pytań pisemnych otwartych. Uczniowie w ciągu 1 godziny odpowiadali na pytania na przygotowanych kartach konkursowych. Maksymalnie można było uzyskać 40 punktów. Największa ilość punktów uzyskali:

- Joanna Kata ze szkoły w Rzeczycy Długiej (37 pkt), zajmując tym samym I miejsce,

- Magdalena Konopka ze szkoły w Antoniowie( 36 pkt)  - II miejsce,

- Mateusz Młynarczyk ze szkoły z Rzeczycy Długiej (34 pkt) – III miejsce.

Gimnazjaliści biorący udział w konkursie czytelniczym otrzymali nagrody książkowe oraz wyjazd do wspomnianego już Oblęgorka. Po ogłoszeniu wyników uczestnicy wraz z opiekunami oraz komisja konkursowa zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Nauczycielom dziękujemy za przygotowanie uczniów i chęć współpracy z Gminnym Centrum Kultury  oraz Bibliotekami Publicznymi.

tekst: Agnieszka Świątek

zdjęcia:GCK