Home Aktualności Spotkanie autorskie w Rzeczycy Długiej

…..

Spotkanie autorskie

w Rzeczycy Długiej

30 czerwca w Bibliotece Publicznej w Rzeczycy Długiej odbyło się spotkanie autorskie Pana Jerzego Drzewiego. Było to już trzecie spotkanie z panem Drzewim w tej bibliotece. Autor promował swoją kolejną książkę, różniącą się formą literacką od poprzednich, którą zatytułował „Limeryki Jurka z lipskiego podwórka”. Jak tytuł wskazuje książeczka stanowi zbiór limeryk, krótkich, żartobliwych wierszyków, którym pan  Jerzy wyznaczył jedno zadanie. Limeryki mają wywołać „Jeden uśmiech na Twej twarzy”. I rzeczywiście tak jest. Rozbawienie wywołują również odręczne szkice autora, które pokrywają każdą stronę tejże książeczki. Autor przeczytał także fragment nieukończonej jeszcze historii, która drukiem ukaże się najprawdopodobniej przed Bożym Narodzeniem.

Spotkanie toczyło się w rodzinnej, miłej atmosferze.  Na wieczorze autorskim oprócz bibliotekarzy, zjawili się także bliscy i znajomi autora oraz miłośnicy literatury, w osobach Pani Małgorzaty Żureckiej – poetki ze Stalowej Woli i Pana Mirosława Grudnia -  krytyka literackiego i tłumacza, należących do Stowarzyszenia Literackiego „Witryna” w Stalowej Woli.

Wszystkim obecnym dziękujemy za przybycie i już zapraszamy na kolejne spotkanie z Panem Jerzym Drzewim, tym razem w Chwałowicach.

tekst: Agnieszka Świątek

zdjęcia:GCK