Home Aktualności Ucz się od mistrzów i rozwijaj swoje umiejętności! Warsztaty pisarskie w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie

…..

Ucz się od mistrzów i rozwijaj swoje umiejętności!

Warsztaty pisarskie

w Wojewódzkiej i Miejskiej

Bibliotece Publicznej w Rzeszowie

Wszystkie pełnoletnie osoby piszące i zainteresowane twórczością literacką, pragnące rozwijać tę umiejętność, zapraszamy na warsztaty pisarskie, które odbędą się w dniach 17-21 października 2016 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie.

Cykl warsztatów obejmuje pięć spotkań, w następujących po sobie dniach, w godzinach od 9.00 do 15.00. Zajęcia poprowadzą czołowi polscy pisarze o znaczącym dorobku twórczym, którzy rozmawiać będą z uczestnikami warsztatów o poszczególnych etapach pracy nad książką i o warsztacie pisarskim oraz udzielą im cennych wskazówek, konsultując teksty napisane przez nich podczas warsztatów. Jeden warsztatowy dzień będzie okazją do zapoznania się z zasadami redagowania tekstu i procesami wydawniczymi.

Harmonogram warsztatów:

Inga Iwasiów – 17 października (poniedziałek),

Wit Szostak – 18 października (wtorek),

Jan Wolski – 19 października (środa),

Łukasz Orbitowski – 20 października (czwartek),

Michał Olszewski – 21 października (piątek).

Można zgłosić akces uczestnictwa w całym cyklu (5 spotkań) lub w wybranych warsztatach.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Zgłoszenia należy przesyłać do 31 lipca 2016 r. drogą mailową na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , obowiązkowo poprzez formularz Karta zgłoszenia na warsztaty pisarskie. Uczestnicy warsztatów zostaną wyłonieni na podstawie próbki własnego tekstu prozatorskiego (maksymalnie do 9 000 znaków), stanowiącego obowiązkowy załącznik do formularza.

Karta zgłoszenia i regulamin naboru i uczestnictwa w warsztatach znajdują się w załączniku.

Warsztaty są organizowane przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie w ramach projektu Spotkania pod znakiem Pegaza dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Program Promocja literatury i czytelnictwa – priorytet: Promocja czytelnictwa.

Miło będzie Państwa gościć w Bibliotece.

REGULAMIN NABORU I UCZESTNICTWA W WARSZTATACH PISARSKICH(pdf)

KARTA ZGŁOSZENIA NA WARSZTATY PISARSKIE(pdf)