Home Aktualności WYSTAWA SZTUKI SURREALISTYCZNEJ PANI MONIKI WÓJTOWICZ W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W RZECZYCY DŁUGIEJ

WYSTAWA

SZTUKI SURREALISTYCZNEJ

PANI MONIKI WÓJTOWICZ

W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

W RZECZYCY DŁUGIEJ

Biblioteka Publiczna w Rzeczycy Długiej serdecznie zaprasza na wystawę prac Pani Moniki Wójtowicz, mieszkanki Rzeczycy Długiej, początkowo malującej we Francji, a obecnie w swojej rodzinnej miejscowości. Pani Monika tworzy sztukę surrealistyczną. Surrealizm to kierunek w sztuce powstały w 1924 roku we Francji, początkowo występujący wyłącznie w literaturze, później w sztukach plastycznych, filmie i teatrze. Termin ten stworzył w 1917 roku Guillaume Apollinaire. W malarstwie założeniem surrealizmu było "wyrażanie wizualne percepcji wewnętrznej". Artyści starali się wykreować obrazy burzące logiczny porządek rzeczywistości. Często były to wizje groteskowe, z pogranicza jawy, snu, fantazji, halucynacji, a odsunięte od racjonalizmu.

Zdjęcia SZTUKI SURREALISTYCZNEJ PANI MONIKI WÓJTOWICZ można obejrzeć klikając TUTAJ

tekst, zdjęcia:Agnieszka Świątek