Home Aktualności ARCHITEKTURA OKIEM JERZEGO DRZEWI

ARCHITEKTURA

OKIEM

JERZEGO DRZEWI

Jerzy Witold Drzewi ur. 1960 r. Z zawodu projektant konstrukcji budowlanych, prowadzący swoje biuro projektowe Projekt – Service w Lipie na podkarpaciu. Przygoda z pisaniem zaczęła się od poradnika budowlanego „ Jak zbudować ale się nie zrujnować” 2009 r. oraz 2014 r. wydanie II rozszerzone. Jako propagator budowy uzdrowiska Lipa Zdrój na podstawie występowania tu wód mineralnych siarkowych o wysokich walorach leczniczych mając na uwadze propagowanie idei Lipy wydał opowiadania:

2011 Legendy Lipskie – Legendy ludowe wsi Lipa

2012 Opowieści Lasów lipskich – jaki II część Legend Lipskich

2013 Rozdroże – opowiadania historyczne o Lipie przed drugą wojną światową

2014 Biały nietoperz – tragiczna historia miłosna żołnierza ba poligonie Lipa

2015 Die Jagd (Polowanie) – o pacyfikacji wsi Goliszowiec

W tej chwili powstaje pozycja pod roboczym tytułem „Horda” – powieść historyczna usytuowana w roku 1475, kiedy to hordy tatarskie najeżdżały ziemie nad Sanem i Wisłą, a następnie czekały , aż zamarzną, aby przeprawić się dalej na zachód. Powieść jest pisana językiem XVII - wiecznym.

Okresowo pisze artykuły z dziedziny poradnictwa budowlanego w czasopismach regionalnych.

źródło: "Limeryki Jurka z lipskiego podwórka"

tekst oraz rysunki: Jerzy Drzewi