Home Aktualności "WĘDRUJĄCA KSIĄŻKA" W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W RADOMYŚLU NAD SANEM

"WĘDRUJĄCA KSIĄŻKA"

W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

W RADOMYŚLU NAD SANEM

„WĘDRUJĄCA KSIĄŻKA”

W tym roku w Zespole Szkół w Radomyślu nad Sanem oraz Publicznej Bibliotece Gminnej będzie trwać akcja pt. ”Wędrująca książka”.

Inspirację do jej stworzenia zaczerpnęliśmy z oryginalnej akcji pt. Bookcrossing (inaczej uwalnianie książek, krążenie książek), której założeniem jest idea nieodpłatnego przekazywania książek najczęściej poprzez zostawienie ich w specjalnie oznaczonych miejscach, by ktoś mógł j zabrać przeczytać i znów zostawić wyznaczonym do tego miejscu.

Zbiór dostępnych u nas książek będą stanowiły egzemplarze przyniesione przez dzieci, ich rodziców, rodziny, pracowników szkoły.

Akcja polega na tym, iż każdy może wziąć wybraną książkę a w jej miejsce zostawić inną. Książki przynosimy do Zespołu Szkół lub do biblioteki  gminnej na specjalnie przygotowane regały. Drugie i czwarte środy miesiąca w klasach 0-III fragmenty wybranej wędrującej książki będą czytane przez zaproszone osoby. Książki przyniesione do Biblioteki w ramach tej akcji nie wracają do właściciela!

Zapraszamy do korzystania ze zbiorów biblioteczki i życzymy miłego czytania.

Od 10 października Zespół Szkół w Radomyślu nad Sanem oraz Gminne Biblioteka Publiczna rozpoczynają akcję „ Wędrująca książka” . Zapraszamy wszystkich dorosłych, młodzież oraz dzieci do udziału w tej akcji. Celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych i propagowanie idei wymiany książek.

Założeniem tej akcji jest nieodpłatne przekazywanie książek w wyznaczonych miejscach, b ktoś mógł je zabrać do domu, przeczytać i znów zostawić w wyznaczonym do tego miejscu. Tak więc bez konieczności zapisu do biblioteki, bez kart czytelnika można uczestniczyć w wymianie książek.

Prosimy o przynoszenie do Zespołu Szkół lub do Biblioteki Gminnej książek, których już nie czytamy, a są czyste i w dobrym stanie aby stworzyć nasz księgozbiór. Książki należy przynosić na regały oznaczone specjalną naklejką.

Mamy nadzieję, że akcja zostanie przyjęta z zainteresowaniem a nasz księgozbiór będzie się rozrastał.

ŻYCZYMY MIŁEGO CZYTANIA

Wszystkich chętnych rodziców prosimy  o przynoszenie książek

REGULAMIN WYPOŻYCZENIA KSIĄŻEK

1. Do biblioteki mamy wolny dostęp i książkę wybieram sobie sam
  2. Wypożyczam 1 książkę na tydzień
  3. Jestem odpowiedzialny za książkę – szanuję ją i nie wydzieram kartek, nie zaginam rogów i uważam, aby jej nie poplamić.
  4. Pamiętam o terminowym zwrocie książki do kącika.
  5. W przypadku zgubienia lub zniszczenie książki, zastępuje puste miejsce po niej inną książką.
  6. Jestem uczciwy i nie muszę zapisywać, że biorę książkę do domu.

tekst: ZS Radomyśl nad Sanem