Home Aktualności „Komputeryzacja w Bibliotekach Publicznych Gminy Radomyśl nad Sanem ”

…..

Komputeryzacja w Bibliotekach

Publicznych Gminy Radomyśl nad Sanem

Program „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2016” został stworzony z myślą o rozwoju bibliotek publicznych. Chodzi przede wszystkim o to, by biblioteki przekształcały się w centra integrujące lokalne społeczności i odpowiadały na oczekiwania różnych grup wiekowych – tak informuje na swojej stronie Instytut Książki w Krakowie.

Gminne Biblioteki Publiczne w Radomyślu nad Sanem została w tym roku beneficjentem programu.

Projekt „Komputeryzacja w Bibliotekach Publicznych Gminy Radomyśl nad Sanem - znalazł się w pierwszej dziesiątce najwyżej ocenionych wniosków             i otrzymał dotację w wysokości 17 000 zł.

Dzięki tej dotacji GBP oraz filie z terenu Gminy Radomyśl nad Sanem otrzymają sprzęt komputerowy, który zapewni bibliotekarzom efektywniejsze katalogowanie zbiorów bibliotecznych oraz skróci czas oczekiwania. Czytelnicy będą mieli możliwość skorzystania z oferty bibliotecznej, w tym ze sprzętu komputerowego, multimediów w dogodnym dla siebie czasie.

O dofinansowanie w ramach programu mogły ubiegać się biblioteki publiczne będące samodzielnymi samorządowymi instytucjami kultury lub wchodzące w skład samorządowych instytucji kultury, posiadające stronę internetową instytucji oraz nie będące beneficjentami programów „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2012”, „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2013” oraz „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2015”.

tekst: GCK