Home Konkursy VI POWIATOWY KONKURS PT. "PISANKA WIELKANOCNA"

VI POWIATOWY KONKURS

PT. "PISANKA WIELKANOCNA"

VI Powiatowego Konkursu pt. „Pisanka Wielkanocna”

1. Organizator:

Organizatorem Konkursu jest Gminne Centrum Kultury w Radomyślu nad Sanem

z siedzibą w Chwałowicach; Chwałowice 132; 37-455 Radomyśl nad Sanem,

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , www.gckradomysl.pl

2. Cele konkursu

1. Podtrzymanie tradycji własnoręcznego wykonywania i zdobienia pisanek

2. Poszerzenie wiedzy na temat polskich tradycji pisankowania, technik zdobienia oraz znaczenia pisanek w kulturze ludowej

3. Odkrycie nowych osobowości twórczych

3. Zasady uczestnictwa:

1. Zadaniem autorów prac jest wykonanie max. 3 pisanek  - dwie wielkości jajka kurzego i jedna dowolnej wielkości. Technika zdobienia pisanki – dowolna, ale preferowane będą techniki tradycyjne.

1. Konkurs skierowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych. Konkurs będzie przeprowadzony

w trzech kategoriach wiekowych:

Kat. I – dzieci z klas IV-VI

Kat. II – młodzież z klas I-III gim.

Kat. III - dorośli

3. Każdą pracę konkursową należy opisać z podaniem imienia i nazwiska autora, wieku oraz szkoły lub miejscowości.

4. Prace konkursowe należy dostarczyć osobiście lub przesłać na adres korespondencyjny:

Gminne Centrum Kultury w Radomyślu nad Sanem z siedzibą w Chwałowicach
Chwałowice 132, 37-455 Radomyśl nad Sanem

z dopiskiem: „Pisanka Wielkanocna” w terminie do dnia 31.03.2017 r.

4. Kryteria oceny

Oceny nadesłanych prac dokona Jury powołane przez Organizatora konkursu. Prace będą oceniane według następujących kryteriów:
1. zgodność z regulaminem konkursu
2. umiejętności artystyczne autora pracy,
3. tradycyjność wykonania

5. Nagrody

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach otrzymają nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy. Wszystkie prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w GCK. Dokładna datę  i godzinę podamy w późniejszym terminie na stronie GCK (www.gckradomysl.pl).

6. Postanowienia końcowe:

1. Dodatkowe informacje można uzyskać u organizatora oraz pod numerem telefonu  602-663-936

2. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych jego uczestników na potrzeby konkursu ( ustawa o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. Dz.U. Nr 133, poz. 833 z późn. zm. )

3. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do rezygnacji z konkursu w przypadku zbyt małej liczby zgłoszonych uczestników.

4. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na umieszczenie wizerunku uczestnika na stronie internetowej GCK oraz Gminy Radomyśl nad Sanem.

VI Powiatowego Konkursu pt. „Pisanka Wielkanocna”

(przedszkola i zerówki)

1. Organizator:

Organizatorem Konkursu jest Gminne Centrum Kultury w Radomyślu nad Sanem z siedzibą w Chwałowicach; Chwałowice 132; 37-455 Radomyśl nad Sanem,

2. Cele konkursu

1. Podtrzymanie tradycji własnoręcznego wykonywania i zdobienia pisanek

3. Odkrycie nowych osobowości twórczych

3. Zasady uczestnictwa:

2. Konkurs skierowany jest do dzieci i dorosłych. Konkurs będzie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych:

Kat. Ia – Przedszkola i Zerówki

Kat. IIa – dzieci z klas I-III- praca rodzinna

Gminne Centrum Kultury w Radomyślu nad Sanem z siedzibą w Chwałowicach
Chwałowice 132, 37-455 Radomyśl nad Sanem

z dopiskiem: „Pisanka Wielkanocna” w terminie do dnia 31.03.2017 r.

4. Kryteria oceny

1. zgodność z regulaminem konkursu
2. umiejętności artystyczne autora pracy,
3. tradycyjność wykonania