Home Konkursy V POWIATOWY KONKURS PT. "PALMA WIELKANOCNA"

V POWIATOWY KONKURS

PT. "PALMA WIELKANOCNA"

V Powiatowego Konkursu pt. „Palma Wielkanocna”

1. Organizator:

Organizatorem Konkursu jest Gminne Centrum Kultury w Radomyślu nad Sanem z siedzibą w Chwałowicach; Chwałowice 132; 37-455 Radomyśl nad Sanem,
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , www.gckradomysl.pl

2. Cele konkursu

a. Dokonanie przeglądu twórczości dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych

b. Poszerzenie wiedzy na temat polskich tradycji wielkanocnych, ich znaczenia  w kulturze ludowej

c. Wymiana wiedzy i doświadczeń na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego wykonywania palm wielkanocnych

3. Zasady uczestnictwa:

a. Celem konkursu jest wykonanie tradycyjnej palmy wielkanocnej.

b. Każda osoba na konkurs może przygotować jedną własnoręcznie wykonaną palmę ozdobioną w tradycyjny sposób ( z wykorzystaniem bibuły, krepiny, bukszpanu, gałązek wierzby itp. ). Palma nie może przekroczyć 2 m. wysokości.

2. Konkurs skierowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych. Konkurs będzie przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych:

Kat. I – dzieci z klas IV-VI

Kat. II – młodzież z klas I-III gim.

Kat. III - dorośli

3. Każdą pracę konkursową należy opisać z podaniem imienia i nazwiska autora, wieku oraz szkoły lub miejscowości.4. Prace konkursowe należy dostarczyć osobiście lub przesłać na adres korespondencyjny:

Gminne Centrum Kultury w Radomyślu nad Sanem z siedzibą w Chwałowicach

Chwałowice 132, 37-455 Radomyśl nad Sanem

z dopiskiem: „Palma Wielkanocna” w terminie do dnia 31.03.2017r.

4. Kryteria oceny

Oceny nadesłanych prac dokona Jury powołane przez Organizatora konkursu. Prace będą oceniane według następujących kryteriów:
1. zgodność z regulaminem konkursu
2. umiejętności artystyczne autora pracy,
3. tradycyjność wykonania

5. Nagrody
Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach otrzymają nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy. Wszystkie prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w GCK. Dokładna datę  i godzinę podamy w późniejszym terminie na stronie GCK.

6. Postanowienia końcowe:

1. Dodatkowe informacje można uzyskać u organizatora oraz pod numerem telefonu 602-663-936

2. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych jego uczestników na potrzeby konkursu ( ustawa o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. Dz.U. Nr 133, poz. 833 z późn. zm. )

3. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do rezygnacji z konkursu w przypadku zbyt małej liczby zgłoszonych uczestników.

4. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na umieszczenie wizerunku uczestnika na stronie internetowej GCK oraz Gminy Radomyśl nad Sanem.

V Powiatowego Konkursu pt. „Palma Wielkanocna”

(zerówki , przedszkola)

1. Organizator:

Organizatorem Konkursu jest Gminne Centrum Kultury w Radomyślu nad Sanem    z siedzibą w Chwałowicach; Chwałowice 132; 37-455 Radomyśl nad Sanem,

2. Cele konkursu

a. Dokonanie przeglądu twórczości dzieci oraz osób dorosłych

3. Zasady uczestnictwa:

a. Celem konkursu jest wykonanie tradycyjnej palmy wielkanocnej.

2. Konkurs skierowany jest do dzieci i dorosłych. Konkurs będzie przeprowadzony   w dwóch kategoriach wiekowych:

Kat. Ia – Przedszkola i Zerówki

Kat. IIa – dzieci z klas I-III- praca rodzinna

3. Każdą pracę konkursową należy opisać z podaniem imienia i nazwiska autora, wieku oraz nazwy przedszkola/ szkoły lub miejscowości.

Gminne Centrum Kultury w Radomyślu nad Sanem z siedzibą w Chwałowicach

Chwałowice 132,37-455 Radomyśl nad Sanem

z dopiskiem: „Palma Wielkanocna” w terminie do dnia 31.03.2017 r.

4. Kryteria oceny

1. zgodność z regulaminem konkursu
2. umiejętności artystyczne autora pracy,
3. tradycyjność wykonania

5. Nagrody
Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach otrzymają nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy. Wszystkie prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w GCK. Dokładna datę  i godzinę podamy w późniejszym terminie na stronie GCK.

6. Postanowienia końcowe: