Home Aktualności Międzynarodowy dzień książki dla dzieci w Bibliotece Publicznej w Chwałowicach
PDF Drukuj Email

 

…..

Międzynarodowy dzień książki dla dzieci

w Bibliotece Publicznej w Chwałowicach

 

Dzień Książki dla Dzieci to święto obchodzone co roku 2 kwietnia, na pamiątkę urodzin duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Biblioteka Publiczna w Chwałowicach również postanowiła włączyć się do obchodów tego święta i zorganizowała zajęcia dla dzieci. Bibliotekę odwiedziły przedszkolaki oraz kl. 0 z  Zespołu Szkół w Chwałowicach.

Gospodarzem Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci w roku 2017 jest Rosja, a autorem Listu

do dzieci całego świata pod hasłem “Rośnijmy z książką!”– Sergiej Machotin, który przeczytała pani Leokadia Gugała podczas zajęć.


Uczestnicy zajęć mieli także okazję poznać źródło pochodzenia tego święta oraz  jak jest ono obchodzone na całym świecie. Dzieci chętnie pochwaliły się swoimi ulubionymi książkami

i opowiedziały dlaczego tak je lubią. Największą popularnością cieszyły się książki o samochodach, misiach, zwierzętach i życiu na wsi. Podczas spotkania dzieci wysłuchały również  utworów  H.CH. Andersena „Stokrotka” , „Dzielny ołowiany żołnierzyk” ,„Mała syrenka”. Dzieci z kl. O  uczestniczyli w warsztatach plastycznych, gdzie rysowali swojego ulubionego bohatera z bajki.

 

Spotkanie przebiegło w  wesołej   i sympatycznej atmosferze.

tekst,zdjęcia:GCK

 
 

Statistics

Odsłon : 965490

On line

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama