Home Aktualności NARODOWE CZYTANIE W GMINIE RADOMYŚL NAD SANEM

W GMINIE RADOMYŚL NAD SANEM

- fotorelacja-

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA  W RADOMYŚLU NAD SANEM

1  września 2017r. w godz. 10 - 12  w Gminnej Bibliotece Publicznej w Radomyślu nad Sanem  odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania. Tym razem uczestnicy w osobach : pan Jan Pyrkosz - Wójt Gminy, pani Janina Zięba, pani Teresa Lachowska - Dyrektor GCK, pani Zofia Stec , pani Wydra Beata, pan Józef Szkutnik oraz Alina Bieniek czytali ( z podziałem na role) "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Czytelnicy, którzy nie mogli przyjść do biblioteki  przed południem zjawili się o  godz.15.30. i czytali przez dwie godziny  dalszą część dramatu. Gośćmi byli: pani Teresa Kowalik- Gąska, pani Maria Krupińska, pani Justyna Morkowska oraz ponownie pani Zofia Stec oraz pan Józef Szkutnik. Każdy chętny mógł również do swojego egzemplarza "Wesela" wbić specjalną pieczęć przygotowaną na tę okoliczność przez Kancelarię Prezydenta RP.

tekst i zdjęcia : Alina Bieniek

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RZECZYCY DŁUGIEJ

W sobotę 2 września odbyła się kolejna odsłona ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Jednym z miejsc na terenie naszej Gminy, gdzie można było usłyszeć fragmenty dramatu Stanisława Wyspiańskiego "Wesele" była Biblioteka Publiczna w Rzeczycy Długiej. O godzinie 13.00 przyjaciele biblioteki rozpoczęli wspólną przygodę z książką. Wszystkim tym, ktorzy włączyli się do udziału w akcji NC serdecznie dziękuję.

zdjęcia, tekst: Agnieszka Świątek

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CHWAŁOWICACH

W Gminnym Centrum Kultury - Bibliotece Publicznej w Chwałowicach nie zabrakło dobrej weselnej zabawy. Główną atrakcją było głośne czytanie fragmentów „Wesela” z udziałem Wójta Gminy Radomyśl nad Sanem Jana Pyrkosza, Dyrektora Gminnego Centrum Kultury Pani Teresy Lachowskiej, Radnej Powiatu Stalowowolskiego Leokadi Gugała, Radnego Gminy Radomyśl nad Sanem – Dariusza Smolarka, emerytowanej nauczycielki Krystyny Środek, uczniów z Zespołu Szkół w Chwałowicach, nauczycieli oraz Zespołu Tanecznego „Sanowiślaczki”. Uczestnicy wspólnego czytania w Chwałowicach odtańczyli również poloneza, a Zespół „Sanowiślaczki” pod opieką pani Ewy Kozłowskiej uświetnili akcję czytania tańcząc „Oberka”. Na zakończenie wspólnego biesiadowania przy stole zagościła również pani Ambasador Austrii Jolanta Róża Kozłowska wraz z rodziną i przyjaciółmi. Wszyscy uczestnicy za udział w Narodowym Czytaniu otrzymali pamiątkowe zakładki do książek.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY wszystkim , którzy przyłączyli się do akcji Narodowego Czytania.

zdjęcia, tekst: GCK

IZBA REGIONALNA W ANTONIOWIE

07.09.2017 r. w  Izbie Regionalnej  w Antoniowie odbyło się Narodowe Czytanie.  Do ogólnopolskiej akcji  czytania ,,Wesela" aktywnie włączył się również Zespół Szkół w Antoniowie. W pięknej scenerii Izby Regionalnej uczniowie oraz nauczyciele czytali fragmenty dramatu Wyspiańskiego oraz wspólnie oglądali sceny z filmu "Wesele" na dużym ekranie.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy  Narodowego Czytania otrzymali pamiątkowe zakładki do książek z pieczęcią przygotowane przez  Bibliotekę Publiczną.

zdjęcia, tekst: GCK