Home Aktualności ŚWIĘTO ŻURAWINY 2017 W NOWINACH
PDF Drukuj Email


...

ŚWIĘTO ŻURAWINY 2017

W NOWINACH

 

24 września 2017 roku odbyło się po raz pierwszy w naszej gminie Święto Żurawiny. Organizatorami imprezy było Stowarzyszenie NOVINY, a współorganizatorami: Gmina Radomyśl nad Sanem oraz Gminne Centrum Kultury w Radomyślu nad Sanem. Impreza odbyła się w Nowinach, gdzie znajduje się największa w Europie plantacja żurawiny. Jak sama nazwa sugeruje na stołach  królowała żurawina ale były także inne przysmaki wystawione przez Stowarzyszenie NOVINY, KGW Chwałowice, Witkowice, Dąbrówka Pn.,Antoniów, Wola Rzeczycka. Podczas imprezy można było dowiedzieć się wielu ciekawych informacji dotyczących pochodzenia, właściwości oraz wykorzystania żurawiny. Na scenie oprócz pani Dyrektor GCK - Teresy Lachowskiej, która prowadziła całą imprezę, wystąpił  Wójt Gminy Radomyśl nad Sanem Jan Pyrkosz.  Gospodarz, przywitał zgromadzonych gości oraz przedstawił plany działania  jakie gmina zamierza zrealizować aby przemysł żurawinowy mógł rozwijać się jeszcze bardziej. Nie zabrakło Państwa Kowalskich- właścicieli plantacji żurawiny oraz firmy SANTE,  która  jest liderem na rynku zdrowej żywności w Polsce. Impreza mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych zgromadziła liczne grono smakoszy żurawiny oraz sporą grupę dzieci, dla których konkursy i zabawy przygotowało Gminne Centrum Kultury. Święto Żurawiny uważamy za udane i mamy nadzieję, że wpisze się na stałe w kalendarz imprez naszej gminy. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowaniach do Święta Żurawiny.

tekst, zdjęcia: GCK 
 

Statistics

Odsłon : 670144

On line

Naszą witrynę przegląda teraz 46 gości 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama