Home Aktualności Wieczór promocji tomiku poetyckiego Teresy Ujdy pt. „Z wdzięczności za…”

...

Wieczór promocji

tomiku poetyckiego

Teresy Ujdy pt. „Z wdzięczności za…”

Przedstawiciele Stowarzyszenia Literackiego Witryna w Stalowej Woli, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Radomyślu nad Sanem pani Teresa Lachowska oraz rodzina i przyjaciele zmarłej zgromadzili w Kościele Parafialnym w Rzeczycy Długiej na Mszy Świętej odprawionej w intencji ś.p. Teresy Ujdy.

Następnie, w Wiejskim Domu Kultury w Rzeczycy Długiej odbyło się spotkanie poświęcone niedawno zmarłej  lokalnej poetce.

Prezes Stowarzyszenia Literackiego "Witryna" pani Agnieszka Bulicz wprowadziła zebranych w nastrój, przywołując informacje o pani Teresie Ujdzie, jej życiu, twórczości i swoich osobistych odczuciach. Następnie odczytano wiersze, które znalazły się w pośmiertnym tomiku

„Z wdzięczności za…”. Tomik ukazał się dzięki finansowemu wsparciu Wójta Gminy Radomyśl nad Sanem Jana Pyrkosza.

Podczas spotkania wiersze czytali: wspomniana już pani Agnieszka Bulicz, pani Agata Linek oraz Radny Rady Miejskiej w Stalowej Woli pan Grzegorz Męciński. Z publicznością o poetce i jej twórczości rozmawiała pani Małgorzata Żurecka, natomiast pan Piotr Sikorski dedykował zmarłej piękny śpiew i grę na gitarze. Na koniec dla wszystkich przybyłych gości rodzina przygotowała słodki poczęstunek.

Wszystkim , którzy pomogli w zorganizowaniu imprezy serdecznie dziękujemy.

tekst, zdjęcia:GCK