Home Aktualności Adwentowe rozmyślania w Rzeczycy Długiej

...

Adwentowe rozmyślania

w Rzeczycy Długiej

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rzeczyca Długa i Musików oraz Gminne Centrum Kultury w Radomyślu nad Sanem 3 grudnia zorganizowało „Adwentowe rozmyślania”. Spotkanie miało miejsce w Wiejskim Domu Kultury w Rzeczycy Długiej i zgromadziło pełną salę widzów. Wśród gości  byli Wójt Gminy Radomyśl nad Sanem Jan Pyrkosz, Przewodniczący Rady Gminy Edward Wermiński, W-ce Przewodniczący Rady Gminy Stanisław Rybak, Radny Gminy Jerzy Gorczyca, ks. Jan Jasiewicz proboszcz parafii Chwałowice, ks. Tadeusz Mentel proboszcz parafii Rzeczyca Długa, sołtys wsi Rzeczyca Długa pani Zofia Stec i sołtys wsi Musików pan Eugeniusz Żak, Diakonia Muzyczna  z Chwałowic oraz mieszkańcy gminy.

Powitania dokonała Pani Dyrektor GCK Teresa Lachowska i zaprosiła zebranych do  obejrzenia prezentacji pt. „Cztery świece”. Następnie widownia wysłuchała pieśni adwentowych w wykonaniu Diakonii Muzycznej  z Chwałowic pod kierownictwem pani Beaty Lewickiej. Na dzieci  czekał  słodki upominek w postaci adwentowego kalendarza, który był nagrodą za prawidłowe odpowiedzi  w rozwiązywaniu krzyżówki. Na zakończenie na wszystkich czekał poczęstunek przygotowany przez panie ze Stowarzyszenia.

tekst, zdjęcia:  GCK