Home Aktualności WIGILIA DLA SAMOTNYCH

...

WIGILIA DLA SAMOTNYCH

„Jest taki dzień bardzo ciepły, choć grudniowy…” pastorałki i kolędy  rozbrzmiewały 19 grudnia  2017 r  . w Gminnym Centrum Kultury w Chwałowicach.  Na wigilii  zgromadziła się  liczna grupa  osób samotnych  z terenu gminy Radomyśl  wśród gości byli także: Wójt Gminy – Jan Pyrkosz, Z-ca Wójta - Małgorzata Nowak,  Radna Powiatowa Leokadia Gugała, Dyrektor Zespołu Szkół w Chwałowicach – Wioletta Maślach, Sołtys wsi Chwałowice – Adam Majewski, Kierownik ŚDS – Dominika Czerepak – Drzymała, Kierownik GOPS- Magdalena Nowak – Wojtala  i Dyrektor GCK – Teresa Lachowska.

Uroczystość rozpoczęto modlitwą i odczytaniem Ewangelii z Pisma Świętego. Tradycyjnie  wszystkim zebranym  Wójt Gminy złożył życzenia  jednocześnie łamiąc się opłatkiem.

Na stołach nie zabrakło  potraw wigilijnych tj. barszczu z uszkami, pierogów z grzybami, kapusty z grochem, ryby, śledzi ,makowców, pierników, kompotu z suszu.

Aby dodać świątecznej magii spotkanie uświetnił występ zespołu Nutka” oraz „Zgranej Paki” przy akompaniamencie  Pana Pawła Słowika.

Organizatorami tego niecodziennego spotkania  byli: Wójt Gminy Radomyśl nad Sanem Jan Pyrkosz, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Gminne Centrum Kultury.

Dziękujemy pracownikom GOPS-u i GCK za przygotowanie potraw i obsługę.

tekst, zdjęcia:  GCK