Home Aktualności KOLĘDOWALI W CHWAŁOWICACH
PDF Drukuj Email


...

KOLĘDOWALI

W CHWAŁOWICACH

„Mędrcy świata monarchowie , gdzie spiesznie dążycie”?... to słowa znanej kolędy rozbrzmiewającej w dniu dzisiejszym we wszystkich kościołach katolickich. Nawiązuje ona do dzisiejszej uroczystości objawienia pańskiego a w tradycji polskiej zwanej świętem Trzech Króli.

Przypomina nam o wędrówce Mędrców ze wschodu podążających za Gwiazdą Betlejemską, by dotrzeć do ubogiej niepozornej szopy i odkryć prawdziwego Boga.

Dzień Objawienia Pańskiego – Epifania -  to  w historii Kościoła jedno z najstarszych świąt. Zamyka ono cykl uroczystości religijnych – cykl okresu Bożego Narodzenia...” takimi słowami dyrektor GCK Teresa Lachowska  rozpoczęła tegoroczne spotkanie zwane „Szczodrokami”.

W święto Trzech Króli na scenie nie zabrakło Jasełek w wykonaniu uczniów klas I i II z ZS z Chwałowic, które przygotowały panie Jolanta Fietko i Renata Majewska-Sałek. Zosia Kozłowska i Oliwka Smolarek  zaśpiewały pastorałki a schola pod kierownictwem pani Wioletty Maślach  i Diakonia Muzyczna pod batutą pani Beaty Lewickiej  uświetniły to spotkanie. Kolędę dla nieobecnych zaśpiewała Madzia Szkutnik.

Wspólnym kolędowaniem ze „Zgraną Paką”, której akompaniował pan Paweł Słowik zakończyliśmy  występy na scenie.

Wójt Gminy Jan Pyrkosz, ks. Jan Jasiewicz i wi-ce przewodniczący Rady Gminy złożyli tu obecnym życzenia noworoczne.

Tak jak co roku na zebranych czekały pyszne „szczodroki” upieczone przez KGW Chwałowice, KGW Dąbrówka Pniowskiej  i  KGW Witkowice.

Jako organizatorzy dziękujemy Stowarzyszeniu Wspierania Inicjatyw Lokalnych w Chwałowicach.

Korzystając z  pięknej, jeszcze świątecznej atmosfery i klimatu noworocznego życzymy  państwu samych pogodnych chwil w pracy i życiu osobistym.

tekst, zdjęcia:  GCK 
 

Statistics

Odsłon : 969274

On line

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama