Home Aktualności MARATON CZYTELNICZY W GMINIE RADOMYŚL NAD SANEM

GMINNY MARATON

CZYTELNICZY

2018

Drugi etap Maratonu Czytelniczego, zorganizowanego przez Biblioteki Publiczne we współpracy ze szkołami, miał miejsce 18 stycznia w Urzędzie Gminy w Radomyślu nad Sanem.

Do konkursu, w którym oceniano głośne i wyraziste czytanie z uwzględnieniem zasad kultury żywego słowa, przystąpili uczniowie ze wszystkich szkół gminy Radomyśl nad Sanem.
Tym razem uczniowie czytali ,,Marcina Kozerę" Marii Dąbrowskiej.Ponieważ opowiadanie porusza problem tożsamości narodowej,zostało ono wybrane w związku z tegorocznymi obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
W Maratonie Czytelniczym rywalizowało 31 uczniów. Zostali oni podzieleni na dwie kategorie wiekowe.

W I grupie komisja wybrała następujących zwycięzców :

I miejsce - Konrad Czuj
II miejsce- Hubert Węska
III miejsce-Marcelina Stopa

Z kolei w II grupie zwycięzcami zostali :

I miejsce - Emilia Sęk
II miejsce- Natalia Kiełbasa
III miejsce-Amelia Ścipień
Wyróżnienie - Justyna Laba

Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni książkami, a także pamiątkowymi dyplomami.
Dyrektorom, nauczycielom i rodzicom dziękujemy za zaangażowanie, a dzieciom za udział.

tekst,zdjęcia :GCK