Home Aktualności Lekcja Biblioteczna Poznajemy układ książek w bibliotece

…..

Lekcja Biblioteczna

Poznajemy układ książek w bibliotece

Dnia 21.02.2018 r. odwiedziła Bibliotekę Publiczną w Chwałowicach kl. II z p. Renatą Majewską-Sałek ze Szkoły Podstawowej w Chwałowicach. Pani Bibliotekarka opowiedziała dzieciom, na jakich zasadach można wypożyczać dostępne materiały biblioteczne, jak można zapisać się do biblioteki i otrzymać kartę czytelniczą. Nasi goście poznali również układ książek na półkach oraz miejsce, z którego mogą wypożyczać książki dla siebie. Dzieci zobaczyły  jak zbudowany jest katalog i jak ułożone są w nim karty katalogowe a także przedstawiła układ książek według Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej. Dzieci również zadawali różne pytania na temat pracy bibliotekarza oraz samej biblioteki. Na zakończenie lekcji dzieci mogły wypożyczyć dla siebie książeczkę oraz otrzymały słodki poczęstunek i zakładki do książek.

tekst,zdjęcia:GCK