Home Aktualności Wesołe Szczygiełki 2018

...

Wesołe Szczygiełki

2018

Kolejny Powiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych „Wesołe Szczygiełki” już za nami.

Na scenie wystąpiło ponad 160 dzieci w różnych układach tanecznych.

Tym razem gościli u nas zespół Fokus z Domu Kultury w Gorzycach z opiekunem Barbarą Deville, grupa taneczna Folwark z Gościeradowa i Kameleon z Domu Kultury z Zaklikowa opiekunem Alicją Pełka oraz zespół Akir i Promyk działający przy GCK w Radomyślu nad Sanem a instruktorem grupy jest p. Urszula Wieczorek.

Sanowiślaczki” jako jedyny ludowy zespół z instruktorem p. Anną Strusińską i opiekunem p. Ewą Kozłowską.

I kat.

I miejsce Kameleon II „Angel”

II miejsce Fokus gr II „Rock'a roll”

III miejsce Sanowiślaczki gr II „W moim ogródeczku”

III miejsce Fokus II „Papi”

kat II

I miejsce Akir Rzeczyca Długa „Ogień”

I miejsce Kameleon gr III „Wybacz”

II miejsce Fokus gr I „Beautiful Day”

II miejsce Sanowiślaczki gr IV „ Biały Mazur”

III miejsce Folwark gr III „Krakowiak-mix”

Wyróżnienie za choreografię dla P. Alicji Pełka

19 występom, bacznie przyglądało się Jury, które dokonało oceny i wyboru miejsc. Instruktorom i tancerzom nagrody wręczali: Wójt Gminy Jan Pyrkosz,dyrektor GCK Teresa Lachowska i radna powiatowa Leokadia Gugała.

Dziękujemy wszystkim i zapraszamy za rok!

zdjęcia, tekst: GCK

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzimy 1 marca. Święto ustanowione w 2010 r. z inicjatywy prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który napisał: „Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny”.

To święto przywraca bohaterom tzw. „drugiej konspiracji” należne im miejsce w historii .

Gmina Radomyśl także pamięta o żołnierzach wyklętych.

Wójt Gminy Jan Pyrkosz wraz z delegacją samorządową,dyrektorami szkół, nauczycielami, harcerzami oddali hołd poległym.

Złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze na grobach Stanisława Lądowicza i ks. Franciszka Lądowicza ps.”Kalina” w Pniowie oraz na grobie kpt. Melchiora Batorskiego ps.”Zemsta”na cmentarzu w Woli Rzeczyckiej. Wspólnie z proboszczem Marcinem Hejmanem odmówiono modlitwę za poległych.

W spotkaniu uczestniczyła porucznik AK Stefania Batorska wraz z córką.

Należy pamiętać również o Franciszku Słowiku ps.”Smoła” żołnierzu wyklętym pochodzącym z Chwałowic. Jego grób znajduje się na rozwadowskim cmentarzu.

Z dumą wspominamy wszystkich tych, którzy dzięki swemu hartowi ducha walczyli o wolną ojczyznę. Robili to dla przyszłych pokoleń.

Jesteśmy im winni dozgonną wdzięczność, szacunek i oddanie.