Home Aktualności Lekcja biblioteczna w Bibliotece Publicznej w Rzeczycy Długiej

…..

Lekcja biblioteczna

w Bibliotece Publicznej w Rzeczycy Długiej

Dnia 15.06.2018 roku Bibliotekę Publiczną w Rzeczycy Długiej odwiedziła grupa uczniów z klasy I wraz z panią wychowawczynią z ZS w Rzeczycy Długiej. W spotkaniu wzięło udział 10 dzieci. Dzieciaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Dzieci miały możliwość przejść między regałami i zapoznać się z księgozbiorem. Dowiedziały się jak powstaje książka zanim trafi do biblioteki, jakie rodzaje książek mamy w bibliotece, oraz jak stać się jej czytelnikiem. Spotkanie w bibliotece nie mogło obyć się bez głośnego czytania. Dzieci wysłuchały bajki o dobrym zachowaniu. Dowiedziały się też, że książki trzeba szanować i dbać o nie. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki. Obiecały że w nowym roku szkolnym znów odwiedzą bibliotekę.

tekst,zdjęcia:GCK