Home Aktualności Noc bibliotek
Noc bibliotek PDF Drukuj Email

Biblioteki Publiczne gminy Radomyśl n. Sanem w dniu 11 maja, po raz drugi przystąpiły do drugiej edycji podkarpackiej akcji ,,Noc Bibliotek” pt. ,,Coś dla ducha i dla ciała’’.
Do biblioteki publicznej w Chwałowicach przybyli licznie zaproszeni goście, wśród których dostrzec można było; wójta- Jana Pyrkosza, zastępcę wójta- Małgorzatę Nowak, panią dyrektor MBP w Stalowej Woli – Ewę Biały, pana dyrektora MDK w Stalowej Woli – Marka Gruchotę, panią Lilę Wojciak - główny specjalista d/s EKZ w Starostwie, a także radnych i sołtysów.
Noc bibliotek rozpoczęła się o godz.20.00 i obfitowała w wiele atrakcji.
Na samym początku pani Leokadia Gugała – kierownik bibliotek publicznych, omówiła prezentację multimedialną dotyczącą działalności bibliotek.
Ponieważ akcja ta przypada na ogólnopolski tydzień bibliotek, "Wolaneczki" z Woli Rzeczyckiej zaśpiewały specjalnie napisaną na tę okazję piosenkę o bibliotekach, autorstwa Jerzego Chamery. A pani Maria Magdziak – przyjaciel biblioteki z Trzydnika Dużego, rodem z Radomyśla, zaprezentowała szeroki wachlarz swoich wierszy, w tym także tych o gminie Radomyśl.
Dzięki młodzieży gimnazjalnej z Chwałowic, obejrzeć można było ,,Sąd nad książką’’, z którego jasno wynika, że: książka jest ważnym elementem naszego życia i nie można z niej zrezygnować, może współistnieć z innymi środkami przekazu, wspierając je i uzupełniając.
Następnie uczestnicy imprezy przystąpili do quizu ,, Z książką za pan brat ‘’, który został zwieńczony drobnymi upominkami.
Po intelektualnej rozgrzewce, wszyscy mogli zasmakować w potrawach, przygotowanych ,, dla ciała’’ w ramach konkursu ,,Regionalne smaki’’.
Jury w składzie ; Lila Wojciak , Marek Gruchota, Małgorzata Nowak oceniało walory smakowe przygotowanych potraw.
Nagrodzono wszystkich uczestników tego konkursu tj. Państwa Smaliszów ze Słomianej, Stowarzyszenie kobiet ze Słomianej, Izbę Regionalną z Antoniowa, a także zespoły kulinarne z Witkowic, Chwałowic i Woli Rzeczyckiej.
Przerwy między poszczególnymi punktami programu umilały swoimi występami wokalnymi Maria Kozłowska i Magdalena Szkutnik.
Rozstrzygnięto także konkurs plastyczny. Spośród licznych prac jakie wpłynęły do bibliotek, wyróżniono najpiękniejsze ilustracje, nawiązujące do utworów Juliana Tuwima.
Punktem kulminacyjnym była zabawa taneczna przy zespole ,,Orion’’, która trwała niemalże do rana.

tekst: Edyta Międzik