Home Aktualności "MIĘDZYPOKOLENIOWE WARSZTATY KULINARNE"

…..

"MIĘDZYPOKOLENIOWE

WARSZTATY KULINARNE"

Kulinarna przygoda w Chwałowicach

Biblioteka Publiczna w Chwałowicach, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych w Chwałowicach są organizatorami warsztatów kulinarnych pn. „Międzypokoleniowe przygody kulinarne” . Uczestnikami projektu są dzieci i młodzież  w wieku od 6 do 15 lat oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Chwałowicach, które aktywnie spędzają czas podczas warsztatów kulinarnych. Zajęcia pełnią funkcję edukacyjną - dzieci i młodzież zgłębiają swoją wiedzę o tradycji regionalnej oraz uczą się dawnej sztuki pieczenia i gotowania. Celem warsztatów kulinarnych jest rozwój zainteresowań i umiejętności kulinarnych oraz utrwalenie tradycji kuchni regionalnej oraz zachowanie tradycyjnych przepisów w świadomości społeczności lokalnej.

Warsztaty odbywają się od wtorku do czwartku, w godzinach od 11 do 14. Zajęcia potrwają do 15 sierpnia.

Zadanie realizowane jest w ramach projektu grantowego pn. Organizacja i realizacja wydarzeń społecznych, kulturalnych, edukacyjno- oświatowych, wykorzystujących potencjał LGD, współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014- 2020.

tekst,zdjęcia:GCK