Home Aktualności DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W CHWAŁOWICACH

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W CHWAŁOWICACH

29 września co roku obchodzimy Dzień Głośnego Czytania ogłoszony przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy w 2001 roku. Akcja głośnego czytania realizowana w ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom jest kontynuowana co roku w naszej bibliotece  i jest to stała forma pracy z młodym czytelnikiem.

W Bibliotece Publicznej w Chwałowicach w poniedziałek odbyło się głośne czytanie wierszy Jana Brzechwy. Na zaproszenie przybyli przedszkolaki wraz z nauczycielkami. Po wysłuchaniu opowiadań dzieci chętnie odpowiadały na pytania związane z przeczytanym tekstem i miały możliwość wypowiedzenia się. Na zakończenie spotkania otrzymały kolorowe zakładki do książek i słodki poczęstunek oraz obiecały, że będą odwiedzać bibliotekę. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.

tekst i zdjęcia: GCK