Home Aktualności WYCIECZKA DO LUBLINA W RAMACH PROJEKTU "CUD ODRODZENIA POLSKI"

WYCIECZKA DO LUBLINA

W RAMACH PROJEKTU "CUD ODRODZENIA POLSKI"

Kolejnym etapem projektu pt. „Cud odrodzenia Polski”  była wycieczka do Lublina z okazji Jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę realizowanego przez Stowarzyszenie PANDOZ –Inicjatywa Rozwoju w Antoniowie przy współpracy GCK, w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014 – 2020 dla operacji realizowanych w ramach Projektu Grantowego pt. Organizacja i realizacja wydarzeń społecznych, kulturalnych, edukacyjno-oświatowych, wykorzystujących potencjał LGD realizowanego przez Stowarzyszenie „Lasowiacka Grupa Działania”.

W dniu 20.10.2018 r. 50 nagrodzonych uczestników wzięło udział w wyjeździe do  Muzeum Wsi Lubelskiej, teatru i zwiedziło zamek w Lublinie. Głównym celem wycieczki było przybliżenie dzieciom dawnej wsi, zapoznanie z jej architekturą, kulturą oraz z obrazem życia codziennego w chałupie i gospodarstwie. Następnym punktem było zwiedzanie zamku w Lublinie. Piękna jesienna  pogoda towarzyszyła przez cały dzień , co pozwoliło  nam skorzystać z placu zabaw. Po tym przemieściliśmy się do Teatru im. H.CH. Andersena na sztukę „Dziób w dziób”. Dla dzieci była  to fajna zabawa i ciekawa przygoda.

tekst, zdjęcia:GCK

Odsłon : 620897