Home Aktualności WYCIECZKA DO KIELC W RAMACH PROJEKTU "CUD ODRODZENIA POLSKI"

WYCIECZKA DO KIELC

W RAMACH PROJEKTU "CUD ODRODZENIA POLSKI"

W  projekcie pt. „Cud odrodzenia Polski”  odbył się  wyjazd  do Kielc  z okazji Jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę realizowanego przez Stowarzyszenie PANDOZ –Inicjatywa Rozwoju w Antoniowie przy współpracy  GCK, w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014 – 2020 dla operacji realizowanych w ramach Projektu Grantowego pt. Organizacja i realizacja wydarzeń społecznych, kulturalnych, edukacyjno-oświatowych, wykorzystujących potencjał LGD realizowanego przez Stowarzyszenie „Lasowiacka Grupa Działania”. 17.10.2018 r. grupa seniorów biorąca w realizacji  projektu wzięła udział w wycieczce do  Kielc. W programie był spektakl w teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” zatytułowany „O rybaku i złotej rybce”, Muzeum Zabawy i Zabawek oraz spacer po alejkach  Kadzielni.

Kielecczyzna jest regionem szczególnie bogatym w wydarzenia o znaczeniu ogólnonarodowym, które zarówno w zakresie kultury narodowej, jak również zmagań zbrojnych w walce o niepodległość, stanowią znaczący element ogólnej historii narodu.

tekst, zdjęcia:GCK