Home Aktualności UROCZYSTE OBCHODY 100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ W RADOMYŚLU NAD SANEM
PDF Drukuj Email

 

UROCZYSTE OBCHODY 100. ROCZNICY

ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

W RADOMYŚLU NAD SANEM

 

11 listopada br. w Radomyślu nad Sanem Mszą Św. odprawioną w intencji Ojczyzny zostały uwieńczone obchody 100-rocznicy Odzyskania Niepodległości.

W uroczystości udział wzięły władze samorządowe na czele z Wójtem Gminy Janem Pyrkoszem, Przewodniczącym Rady Gminy Edwardem Wermińskim, Zastępcą Przewodniczącego Rady Gminy Stanisławem Rybakiem, Zastępcą Wójta Izabelą Szałaj, Sekretarzem Gminy Ewą Marynowską, Skarbnikiem Gminy Anną Szeliga, Radną Powiatową Leokadią Gugała, dyrektorem GCK Teresą Lachowską.

Był także poczet flagowy z Zespołu Szkół w Radomyślu nad Sanem oraz poczty sztandarowe z Publicznych Szkół Podstawowych: z Chwałowic, z Antoniowa, z Rzeczycy Długiej oraz Woli Rzeczyckiej. Poczty sztandarowe z Ochotniczych Straży Pożarnych: z Rzeczycy Długiej, Dąbrowy Rzeczyckiej, Antoniowa, Radomyśla nad Sanem, z Koła Łowieckiego „Nadwiślańskie”, Wojskowego Koła Łowieckiego „Sęp” z Mielca, Grona Młodzieży z Radomyśla nad Sanem, uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy szkół, przedstawiciele stowarzyszeń, radni i sołtysi a także licznie przybyli mieszkańcy.

Tuż po mszy, został odegrany koncert przez Radomyską Orkiestrę Dętą a kolejnym punktem uroczystości był program słowno- muzyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół w Radomyślu nad Sanem.

Po mszy św. szyk prowadzony przez Orkiestrę Dętą przemaszerował na Mały Rynek, aby oddać hołd „Poległym i zaginionym w czasie wojny światowej w 1914 -1918 z Radomyśla”.

Uroczystość została zwieńczona na „Dużym Rynku”, tam odsłonięto i poświęcono pomnik, na którym widnieje 90 nazwisk legionistów z gminy Radomyśl nad Sanem.

Poczet flagowy uczniów z Zespołu Szkół w Radomyślu przy odegraniu i odśpiewaniu hymnu wciągnął na maszt flagę narodową przekazaną Wójtowi Gminy przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Aktu odsłonięcia dokonała Izabela Chudy – pomysłodawca, Wójt Gminy Jan Pyrkosz w asyście Zygmunta Janoszka, Juliana Genei, Marka Patera, Sylwestra Chmielowca a ks. kan. Józef Turoń poświęcił nowy monument.

Delegacje samorządowe, przedstawiciele społeczności lokalnej, Koło Łowieckie ”Nadwiślańskie”, Bank Spółdzielczy w Radomyślu nad Sanem, przedstawiciele: Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Chwałowicach, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Woli Rzeczyckiej, Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Długiej oraz uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Radomyślu nad Sanem złożyli wieńce i wiązanki u stóp pomnika.

Na zakończenie Wójt Gminy Jan Pyrkosz podsumował obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości, które były wpisane w harmonogram imprez w gminie Radomyśl nad Sanem.

tekst:GCK

zdjęcia:Dawid Wąsikowski

 
 

Statistics

Odsłon : 938891

On line

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama