Home Aktualności Z OKAZJI TRZECH KRÓLI WSPÓLNIE KOLĘDOWALI W GCK W CHWAŁOWICACH

Z OKAZJI TRZECH KRÓLI WSPÓLNIE KOLĘDOWALI

W GCK W CHWAŁOWICACH

"Mędrcy świata, monarchowie, gdzie śpiesznie dążycie? .."

6 stycznia w kościele katolickim obchodzone jest święto Trzech Króli. Z tym świętem związana jest tradycja pieczenia i rozdawania „szczodroków”.

Już po raz kolejny w GCK odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Chwałowicach, ”Nutki”, schola, Diakonia Muzyczna, Sanowiślaczki i Koła Gospodyń Wiejskich z Woli Rzeczyckiej, Dąbrówki P.,Witkowic, Chwałowic, Orzechowa, Stowarzyszenie „NOVINY”.

Na widowni poza licznie   przybyłymi mieszkańcami,  byli zaproszeni goście: Poseł na Sejm RP pani Krystyna Wróblewska, pan Antoni Błądek, wicewojewoda podkarpacki pani Lucyna Podhalicz, Radna Powiatowa Leokadia Gugała, Przewodniczący Rady Gminy Edward Wermiński, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Stanisław Rybak, Wójt Gminy Jan Pyrkosz, Dyrektor PSP Chwałowice Pani Wioletta Maślach, ks. Jan Jasiewicz, radni, sołtysi, nauczyciele i Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy .

Jasełka w wykonaniu uczniów z kl. I, II i III  pod okiem pań : Jolanty Fietko, Renaty Majewskiej Sałek i Alicji Rybak zostały nagrodzone gromkimi brawami. Pastorałki i kolędy rozbrzmiewały nie tylko na scenie, do wspólnego kolędowania dołączyli wszyscy.

Na zakończenie z rąk pani Lucyny Podhalicz Wicewojewody Podkarpackiego  pięć KGW otrzymało odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”,  którą nadał Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego pan Piotr Gliński.

Życzenia noworoczne złożyli pani Senator Krystyna Wróblewska, Pan Antoni Błądek, w imieniu samorządu Wójt gminy Jan Pyrkosz.

Spotkanie zakończyła wspólna  recytacja  wiersza, mówionego z okazji tego święta w odwiedzanych domach:

„Szczodry dzień, dobry dzień

dajcie chleba na tydzień ,

a szczodraków na dwa dni

będzie wam ładni …”

Na zakończenie Dyrektor GCK pani Teresa Lachowska podziękowała paniom z Kół Gospodyń Wiejskich, GKRPA, małym aktorom, Diakoni Muzycznej, Scholi, Nutce, Sanowiślaczkom, nauczycielom opiekunom i wszystkim którzy, przyczynili się do organizacji tego  spotkania.