Home Aktualności SPOTKANIE NOWOROCZNE W RZECZYCY DŁUGIEJ

SPOTKANIE NOWOROCZNE W RZECZYCY DŁUGIEJ

W dniu  13.01.2019 r. w Rzeczycy Długiej odbyło się „Spotkanie Noworoczne”, którego organizatorami byli Stowarzyszenie Mieszkańców Rzeczycy Długiej i Musikowa wraz z Gminnym Centrum Kultury w Radomyślu nad Sanem z siedzibą w Chwałowicach.

Dyrektor GCK pani Teresa Lachowska powitała  mieszkańców i zaproszonych gości.

Wśród nich byli : ks. Tadeusz Mentel – proboszcz parafii, Przewodniczący  Rady Gminy  Edward  Wermiński, Wójt Gminy Jan Pyrkosz, Radna Powiatowa Leokadia Gugała, Radny Gminy Rafał Czajkowski, sołtys Musikowa Eugeniusz Żak, Prezes OSP w Rzeczycy Długiej Katarzyna Gorczyca, Sekretarz Stowarzyszenia p. Beata Stelamch.

Oprawę artystyczną zapewnił występ zespołu „Sanowiślaczki” z opiekunem panią Ewą Kozłowską, Scholi z Rzeczycy Długiej pod kierownictwem Agnieszki Stępak, Zofii Kozłowskiej i Julii Molga.

Z rąk Wójta  i Przewodniczącego  Rady Gminy  pamiątkowy grawerton za 25 - letnią posługę kapłańską otrzymał ks. dr Tadeusz Mentel.

Życzenia noworoczne zebranym  złożyli: Wójt Gminy  Jan Pyrkosz , Przewodniczący Rady Gminy Edward Wermiński i pani Beata Stelmach.

Spotkanie zakończyło się  odśpiewaniem wspólnej kolędy i słodkim poczęstunkiem.