Home Aktualności Biblioteka Publiczna w Rzeczycy Długiej z wizytą w przedszkolu

Biblioteka Publiczna w Rzeczycy Długiej

z wizytą w przedszkolu

29 stycznia br. odwiedziłam grupę przedszkolaków z Przedszkola w Rzeczycy Długiej. Rozmawiałam z dziećmi o zimowym krajobrazie, konieczności dokarmiania ptaków podczas mrozów oraz bezpieczeństwie podczas zabaw na śniegu. W tym ostatnim pomogła mi książeczka z serii Świnka Peppa pt. „Zabawy na śniegu”, która stanowiła oprócz słodyczy mały upominek od pani bibliotekarki dla maluchów. Następnie przeczytałam dzieciom wiersz Ludwika Jerzego Kerna pt. „Śnieg”, do którego przedszkolaki wykonały kolorowe ilustracje, bo zgodziły się, że ciekawie byłoby, gdyby śnieg był kolorowy - „Albo zielony, albo czerwony, liliowy albo beż”. Na zakończenie spotkania zachęciłam dzieci do odwiedzania biblioteki, wypożyczania książek i poznawania nowych bohaterów i ich przygód. Chciałabym również serdecznie podziękować paniom wychowawczyniom - pani Barbarze Giec - Kocielskiej i pani Magdalenie Ziółkowskiej - za życzliwość i miłą atmosferę podczas spotkania. Z niecierpliwością czekam na następne!

tekst, zdjęcia: Agnieszka Świątek