Home Aktualności BAL SENIORA 2019

„Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu”

BAL SENIORA 2019

Dzień Seniora to szczególne święto.

...Żeby być seniorem, trzeba sobie na to zapracować, całe życie iść do przodu, głowy nie chować. Pierś wypinać dumnie, niech przypinają medale. A za co? Za przepiękny przykład bogactw życiowych zbieranych przez całe życie . Takimi słowami dyrektor GCK Teresa Lachowska rozpoczęła tegoroczny Bal Seniora, który odbył się 9 lutego br. w Urzędzie Gminy w Radomyślu nad Sanem.

Następnie powitała zaproszonych gości  a wśród nich byli:

szanowni  emeryci, wójt gminy Jan Pyrkosz, radna powiatu  Leokadia Gugała, kierownik posterunku policji w Radomyślu nad Sanem  Józef Hajdo z małżonką, radni i sołtysi, Sylwester Żurawski, zespół Blue Dance, Zgrana Paka i pan Paweł Słowik, pracownicy Gminnego Centrum Kultury.

Po powitaniu głos zabrał Wójt Gminy Jan Pyrkosz. W swojej wypowiedzi odniósł się do zasłużonych emerytów i ich długoletniej pracy. Życzył dużo zdrowia i zaprosił do wspólnej zabawy. Bal jest okazja do spotkania się ludzi po latach, integracji i wymiany wspomnień.

Muzyczną oprawę zapewnił zespół Blue Dance, który przygrywał do późnych godzin wieczornych. Urozmaiceniem imprezy był pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu Nicoli i Przemka-mistrzów Polski. A całości dopełnił występ Zgranej Paki, na który składały się piosenki, wiersz i skecz, za co wykonawcy otrzymali gromkie brawa.

Bal seniora na stałe wpisał się w kalendarz imprez w naszej gminie. Organizatorami tego spotkania rokrocznie są: Wójt Gminy Jan Pyrkosz i Gminne Centrum Kultury w Radomyślu nad Sanem z siedzibą w Chwałowicach .

Organizatorzy dziękują osobom wspierającym tegoroczną uroczystość: panu Sylwestrowi Żurawskiemu, państwu:  Cecylii i Zenonowi Sajdom, Krystynie i Ryszardowi  Zbydniowskim, Marii i Adamowi Majewskim, pani  Lucynie Jurkiewicz, pani Justynie Szwedo,  Dorocie Borys, Jadwidze Socha, panu Januszowi Dylowi.

Wieczór ten upłynął w szampańskim humorze i wesołej zabawie.

tekst, zdjęcia:  GCK