Home Aktualności SPOTKANIE KGW Z TERENU GMINY RADOMYŚL Z REDAKCJĄ GAZETY "mojaWieś" W ŻABNIE
PDF Drukuj Email

SPOTKANIE KGW Z TERENU GMINY  RADOMYŚL

Z  REDAKCJĄ GAZETY "mojaWieś" W ŻABNIE

 

28 lutego 2019 r. sala Domu Ludowego w Żabnie wypełniona była blisko 80 zaproszonymi gospodyniami i gospodarzami  z terenu  naszej gminy. Kolorowe stroje i pyszne potrawy pokazały ich duże zainteresowanie i zaangażowanie w pracę społeczną. Spotkaniu towarzyszyła konferencja z prezesem Rabatu Rolniczego Janem Boczkiem i redaktorem czasopisma „mojaWieś” Agnieszką Namysł. Prezentacja multimedialna przybliżyła pracę KGW z innych miejscowości w Polsce, dając jednocześnie inspirację  naszym kołom.
Należy dodać, że na terenie naszej Gminy działalność rozpoczyna dwa nowo powstałe Koła Gospodyń Wiejskich i Gospodarzy tj. w Rzeczycy Długiej i Dąbrowie Rzeczyckiej. Dzięki dofinansowaniu, łącznie 11 KGW z naszej Gminy zarejestrowało się w ARiMR a były to: Chwałowice, Witkowice, Orzechów, Pniów, Żabno, Wola Rzeczycka, Dąbrówka Pniowska, Antoniów oraz Stowarzyszenie "NOVINY". W czwartkowym spotkaniu nie zabrakło lokalnych władz i zaproszonych gości. Wśród nich byli: Przewodniczący Rady Gminy Edward Wermiński, Wójt Gminy Jan Pyrkosz, Wi-ce Wójt Izabela Szałaj, Radny Gminy Marcin Zieliński, Pani Maria Sokal, dyrektor GCK Teresa Lachowska, Radna Powiatu Leokadia Gugała, Sołtys wsi Bolesław Puka, przedstawiciele RARR i ARiMR.

Miłym akcentem był humorystyczny program słowno-muzyczny przygotowany przez gospodarzy -KGW Żabno. Spotkanie w przyjaznej atmosferze trwało do późnych godzin popołudniowych.

tekst, zdjęcia:  GCK 
 

Statistics

Odsłon : 817571

On line

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama