Home Aktualności O TRADYCJACH WIELKANOCNYCH W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W CHWAŁOWICACH

O TRADYCJACH WIELKANOCNYCH

W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W CHWAŁOWICACH

W oczekiwaniu na zbliżające się święta Biblioteka Publiczna w Chwałowicach  zaprosiła dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Chwałowicach do udziału w warsztatach wielkanocnych pieczenia i zdobienia baranków.

Wielkanoc to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które należy przekazywać młodszym pokoleniom. Podczas spotkania uczniowie poznali tradycje wielkanocne. Był też czas na zagadki i głośne czytanie okolicznościowych wierszyków.

Uczestnicy zajęć poznali technikę przygotowywania ciasta i formy do pieczenia baranków, którą pokazała p. Leokadia Gugała a następnie dzieci przystroiły wypieki, dzięki czemu powstały piękne świąteczne stroiki.

zdjęcia:GCK