Home Aktualności SYMBOLICZNE WBICIE ŁOPATY POD BUDOWĘ FILII GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W ANTONIOWIE

SYMBOLICZNE WBICIE ŁOPATY POD BUDOWĘ

FILII GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W ANTONIOWIE

„Biblioteka jest zbiorem snów zapomnianych, ale utrwalonych, jest szansą nieustannego powrotu, a każdy powrót może tu na powrót stać się pierwszym przyjściem.”

16 maja 2019 r. na terenie Gminnego Centrum Turystyki i Rekreacji, dokonano symbolicznego wbicia łopaty pod budowę filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Antoniowie.
W uroczystości udział wzięli: Wójt Gminy Radomyśl nad Sanem Jan Pyrkosz, Zastępca Wójta Izabela Szałaj, projektant budynku Jan Słowik, inspektor nadzoru Zbigniew Dyrda, wykonawca projektu, Józef Bajek. W symbolicznym wbiciu łopaty uczestniczyli także: dyrektor PSP Tadeusz Stopyra, samorządowcy, radni, sołtysi oraz pracownicy GCK. Filia Biblioteki Publicznej to  jedna z inwestycji realizowanych w ramach Programu  Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 2 „Infrastruktura bibliotek 2016-2020”, która sfinansowana zostanie ze środków Instytutu Książki i budżetu gminy. Będzie on pełnił funkcję budynku użyteczności publicznej, gdzie społeczność lokalna będzie brała udział w życiu kulturowym.
Na ręce dyrektora GCK Teresy Lachowskiej zostały złożone listy gratulacyjne od posłanki Krystyny Wróblewskiej, wojewody Ewy Leniart oraz dyrektora Instytutu Książki w Krakowie Damiana Jaworskiego.

tekst, zdjęcia:GCK