Home Aktualności GMINA RADOMYŚL NAD SANEM NA FESTIWALU KULTURY POLSKIEJ W TRUSKAWCU

GMINA RADOMYŚL NAD SANEM

NA FESTIWALU KULTURY POLSKIEJ W TRUSKAWCU

Od 7 do 9 czerwca 2019 r.  zespoły taneczne z gminy Radomyśl nad Sanem  spędziły  w Truskawcu na Ukrainie. Na zaproszenie   Konwentu  Współpracy Samorządowej Polska – Ukraina  odpowiedział zespół „Sanowiślaczki”  i „ Pasja” w skład, której wchodzą młodzi tancerze  z naszej gminy. Występy obu zespołów na truskawieckiej scenie  zostały nagrodzone gromkimi brawami. Udział w Polsko-Ukraińskim  Festiwalu Kultury  był jednocześnie nagrodą dla tancerzy jak i choreografów. Grupie młodzieży  towarzyszyła  delegacja samorządowa  na czele z wi-ce starostą stalowowolskim  Mariuszem Sołtysem  i wójtem Gminy Radomyśl nad Sanem - Janem Pyrkoszem. Piękna słoneczna pogoda i miła atmosfera  nie opuszczała naszej grupy przez cały czas pobytu.

tekst, zdjęcia:GCK