Home Aktualności ZESPOŁY TANECZNE WE LWOWIE
PDF Drukuj Email

ZESPOŁY TANECZNE WE LWOWIE

W dniach 22.08 i 23.08.2019 r. Zespół Młodzieżowy „Sanowiślaczki” i Zespół ” Pasja” wraz z opiekunami wzięli udział w wyjeździe do Lwowa. Celem wycieczki było przybliżenie historii i poznanie wielu ciekawych miejsc.

Odwiedzili miasto Żółkiew, dawnej siedziby rodu Żółkiewskich.
Następnie udali się na min. Cmentarz Orląt Lwowskich i Cmentarz Łyczakowski. Pochowana jest na nim  między innymi Maria Konopnicka, Gabriela Zapolska, Władysław Bełza oraz wiele innych ważnych osób. Na cmentarzu Orląt Lwowskich zginął podczas walk 14-letni Jurek Bitschan, harcerz 9 Drużyny Lwowskiej. Stał się on symbolem poświęcenia najmłodszych obrońców Lwowa.

Następnie zwiedzili pomnik Adama Mickiewicza, Stare Miasto oraz Lwowski Narodowy Akademicki Teatr Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej.

Zobaczyli także wzgórze Wuleckie, gdzie byli zamordowani Profesorowie Lwowscy. Zginęło 25 profesorów lwowskich wyższych uczelni oraz 18 członków ich rodzin, przyjaciół i znajomych. Udali się  również na najwyższy punkt widokowy na terenie miasta Lwowa tak zwany Wysoki Zamek.

Wędrując Lwowskimi uliczkami, mieli możliwość przekonania się, że jest to przepiękne miasto. Dla dzieci i młodzieży była to wspaniała lekcja historii i wspomnienia z wakacji.

tekst, zdjęcia:GCK

 
 

Statistics

Odsłon : 1272841

On line

Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama