Home Aktualności SPOTKANIE AUTORSKIE I PROMOCJA KSIĄŻKI TERESY KOWALIK-GĄSKI "OD NIENAWIŚCI... MOJE NIEZWYKŁE SPOTKANIA Z ŻYDAMI"

SPOTKANIE AUTORSKIE I PROMOCJA KSIĄŻKI

TERESY KOWALIK-GĄSKI

"OD NIENAWIŚCI... MOJE NIEZWYKŁE SPOTKANIA Z ŻYDAMI"

28 sierpnia na sali w Urzędzie Gminy Radomyśl nad Sanem odbyło się spotkanie autorskie z panią Teresą Kowalik - Gąską, zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną.Spotkanie miało na celu promocję najnowszej książki autorki ,,Od nienawiści...moje niezwykłe spotkania z Żydami", pod red. Anny Garbacz.

Pani Teresa jest także  autorką takich książek jak : ,,Jan Wiktor, literat z Radomyśla", ,,Nasz stary nadsański Radomyśl", ,,Gawęda o radomyskiej orkiestrze dętej'', czy ,,Nasza stara radomyska szkoła - to była szkoła! : wspomnienie".
Najnowsza pozycja  ukazała się dzięki pomocy finansowej senator Janiny Sagatowskiej oraz wójta Gminy Radomyśl nad Sanem, Jana Pyrkosza.Całość stanowią wspomnienia z przełomu XX i XXI wieku, dotyczące jej przyjaźni z małżeństwem Żydów, mieszkających w Jerozolimie.
Promocja książki cieszyła się licznym zainteresowaniem ze strony zaproszonych gości, jak i mieszkańców Radomyśla.Na zaproszenie organizatora odpowiedzieli radni Gminy Radomyśl Nad Sanem, pracownicy Miejskiej Biblioteki ze Stalowej Woli, członkowie Związku Literatów Polskich oraz media.
Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe egzemplarze książki wraz z dedykacją autorki.

tekst:GCK

zdjęcia: M. Chudy